310 J eus bean representor l'insuffisance de ces forces, il me fallut souscrire a l'opinion générale. Etc. 4. Proclamatie van den Gouverneur-Generaal Janssens. Wij, Jan, Willem, Janssens, Divisie-Generaal, Gouverneur- Generaal van de Fransche bezittingen, beoosten Isle de France, en Opperbevelhebber van 's Keizers land- en zeemagt aldaar, Groot-officier van het Legioen van Eer, Grootkruis van de Orde der Unie. Alle degenen, die deze zullen zien ofte hooren lezen, salut Doen te weten. Dat, nademaal ons zijn ter kennisse gekomen twee publica tion, uitgegeven op naam van den Gouverneur-Generaal van Bi itsch-Indien, Lord Minto, en op verschillende plaatsen van het eiland Java, in de onderscheidene Inlandsche talen aangeslagen gevonden, gedagteekend den 6en en 12en dezer maand, waarbij de getrouwe onderdanen en ingezetenen van Zijne Majesteit, onzen geliefden Souverein en Meester, tot ver laad en afvalligheid worden geseduceerd, mitsgaders omtrent de door den vijand behaalde presente voordeelen en depositie van onze dappere armée, de logenachtigste berigten vervat zijn. Wij, om alle verkeerde indrukken weg te nemen, die de vooi schreven publicatiën zouden kunnen maken op de gemoede ren van zoodanige ingezetenen, die niet van nabij met den staat van zaken bekend zijn, goed gevonden hebben aan alle vasallen en onderdanen op het eiland Java ter kennisse te brengen, zoo als wij doen bij deze. Dat wij, eenen billijken afkeer hebbende van die middelen, welke eene strekking hebben, om niet door het lot der wa penen, maar door oproerige schriften, de trouw van zijne te genpartij te doen wankelen, te gelijker tijd verwachten, dat een ieder onderdaan van Zijne Majesteit door dezelfde gevoelens Instelling; van Koning Lodewijk van Holland, met de zinspreuk Doe wel en zie niet om; later de Orde van de Reünie. N.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 315