312 en eigenbelang oproepen en vermanen, om te volharden in hun ne trouw aan hunnen wettigen Souverein, en om met verach ting van de hand te wijzen en te verwerpen alle aanzoeken, die hun tot verraad en tot verzaking van hunnen eed, van 's vijands wege worden gedaan. Dat wij ook bij deze gelegenheid, voor zoo veel desnoods, hernieuwen de orders, bij ons placaat van den 2™ der maand, tot verwijdering van den vijand van alle middelen van trans- port, gegeven, en insgelijks scherpelijk verbieden, eenige le vensmiddelen naar den vijand toe te voeren. Eindelijk, dat zoo zeer een ieder, welke zich in de presen te tijden door trouw en aankleving aan zijnen pligt en aan zijnen wettigen Souverein zal hebben gedistingueerd, daarvoor de erkentenisse en onderscheiding van het Gouvernement te wachten heeft, even zoo zeer trouweloozen en verraders de geregte wraak van hun wangedrag zal treffen. En ten einde hiervan niemand onwetendheid voorwende, zal deze in de HollandscheInlandsche en Chineesche talen worden afgekondigd en geafficheerd, alommewaar zulks met eenige vrucht zal kunnen worden geëffectueerd, te dien effec- te, dat daaraan gegeven worde de meest mogelijke publiciteit. Gegeven te Batavia, op het eiland Groot-Javaaan ons hoofdkwartier te Meester- Cornells, onder het groot zegel van het Gouvernement, den 22sten Augustus 1811. (Onder stond) De Gouverneur-Generaal wg.) J. W. Janssens. (Ter zijde) het groote zegel van het Gouvernement, gedrukt in rood was, overdekt met eene papieren ruit. (Daaronder) Ter ordonnantie van welgemelde Excellentie: (w. g.) H. Veeckens, Secretaris. (Lager stond) Accordeert, enz. ivg.) van Hoek.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 317