slokkanmaar wel in het voorfront aanvallen zoudedat zijne disposition genomen warenen dat hij daarenboven middelen kende om aan denzelve den lust tot het aanleg gen van batterijen geheel en al te benemen. Het laat ste plan bleef aklus onherroepelijk besloten; de batterijen en redouten (uitgezonderd nogthans Ho. 4) wierden vol tallig gemonteerd en het grootste gedeelte derzelve van munitie en bezetting voorzien, na hetwelk de geheele stel ling van Meester-Cornells het aanzien verkreeg van een geretrancheerd kamphebbende echter tot zwakke punten het voorfront en de zijde tegen de slokkan. Inmiddels had men binnen de sterkte bamboezen kazernen en stallen, zoomede een lokaal met al het benoodigde voor do zieken aangelegd; het kruid, benevens een gedeelte der munitie was in een goed gemetseld magazijn (met, een epaulement omringd) verzekerd, terwijl het overige als ook de levensmiddelen en andere voorraden binnen het fort zelve geborgen wierd. De generaal DaendeU hield zijn hoofdkwartier binnen het retranchementen dagelijks moesten de troepen dei- onderscheidene korpsen zich in hunne wapenen oefenen. Men had te Weltevreden en te Rijswijkter bewaring van de kazernen, stallen en andere landsgebouwen, kleine detachementen teruggelatenterwijl de gewapende burger wacht, als gewoonlijk, binnen en in den omtrek der stad Batavia de wachten en posten bezette. Het geschut (uitgezonderd eenige oude stukken van irregulier kaliber) de affuiten, de munitie, de geheele wapenkamer, zoomede alle andere behoeften van Oorlog, waren van Batavia en Weltevreden naar Meester-Cornells vervoerd, van waar het volstrekt onnoodige al verder naar Buitenzorg wierd opgezonden, ten einde, in geval noodig, ook aldaar bij het nemen eener nadere positie te kunnen worden verbruikt. De gepensioneerde officierende civiele ambtenaren (de 26

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 31