315 loops wordt nog opgemerkt, dat de munitie der achter- laadgewerenalthans in Indiësteeds in céne inrichting de pyrotechnische werkplaats te Soerabaja aangemaakt wordendehet overbodig is, de initialenP. "W die inrichting aanduidende, op de pakjes patronen te plaat sen. Het inschieten der geweren - - 85 t/m 88 had zooals reeds vroeger is opgemerkt, niet elke notie omtrent het schieten moeten voorafgaan. Over liet algemeen zijn de op de 2" afdeeling volgende onderdeelen van het vooi - schrift zóó wonderlijk dooreengemengd, dat of praktische kennis of eene leidende gedachte bij het samenstellen moet hebben ontbroken. In 85 wordt vrij wel „met de deur in 'thuis ge vallen", zooals men dat noemt. Zien we in het voor gaande een, zelfs tot bloot technische bijzonderheden af- dalenden omhaal van woordennu het meer op het „za kelijke" aankomt, laat het voorschrift het kader in den steek. Wat zal het bijv. antwoorden op de vragen»Wat is inschieten der gewerenwelke geweren moeten worden ingeschoten; hoe moet de schijf worden ingelicht? Het inschieten der geweren zal in den regel door het kader worden verricht. Het is dus noodigin het voor schrift met den vinger te kunnen aanwijzen, wat men door inschieten verstaat en waartoe het dient, terwijl duidelijker dan uit de bloote mededeeling: de geweren worden ingeschoten", en uit 87 is af te leiden, had moe ten worden bepaald, wanneer bij de korpsen de stand der richtmiddelen moet worden nagegaan door proef schoten (inschieten). Overigens behoort het slot van 85 bij do bepalingen omtrent het bruineeren. In 86 is de schijf, die bij het inschieten der geweren moet worden gebezigd, niet naar eisch aangeduid. Om verzekerd te zijn, dat alle schoten op de schijf zijn na te

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 320