28 Generaal Janssensdoor Zijne Majesteit den Keizer ge zonden om Zijne Excellentie Daendels in het gouverna- laat te vervangen. Dit kleine eskader bragt al verder mede twee auditeuren van den Staatsraadden Staf van Zijne Excellentie- en nog andere officieren, bestemd voor onderscheidene wapenenzoomede eene sclioonevoltal lige voltigeur-kompagnieen eindelijk den Brigade-Gene raal Jumélaan Zijne Excellentie Janssens toegevoegd om de gezamenlijke armée op het eiland te kommanderen. Het was deze Generaal, die met berigt van den nieu wen Gouverneur-Generaal in het hoofdkwartier te Mees ter-Cornells aankwam. Hij wierd door den Generaal Daendels zeer vriendelijk ontvangendie hem den volgen den dag onmiddelijk het geretrancheerde kamp en een gedeelte der troepen liet zien; bij deze inspectie worden het de beide Generaals eensom nog eenige kleine verbete ringen aan de positie toe te brengen, nemende de Ge neraal Jumel tevens den last op zich, om een en ander onder zijn toevoorzigt te doen uitvoeren. Intusschen was Zijne Excellentie Janssens met het ove rige gedeelte ontscheept en had de reize naar Buitenzorg aangenomende beide Gouverneurs-Generaal wisselden middelerwijl eenige brieven waarna de Generaal Daen dels zich almede naar Buitenzorg begaf en aldaar aan den eerstgenoemde het opperbeheer over de koloniën in handen stelde. De nieuwe Gouverneur-Generaal, aldus het bewind aan vaard hebbende, begaf zich van Buitenzorg naar Meester- Cornelisten einde aldaar de armée en het geretrancheerde kamp te bozigtigen; bjj deszelfs komst stonden de troe pen onder de wapenen gerangschiktbestaande uit vijf tien bataillons Infanterie van linie (de garnizoens-regimeu- Die brieven zijn in liet bekende werk van Daendels te vinden. N.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 33