343 volgens kolom IY en 4 volgens kolom III berekend worden. De bepalingen omtrent de vermeerdering' van het pen sioen bij verlies van eentwee of moer ledematen dan wel van het gezichtsvermogen in heide oogenzouden wij wenschen te behoudendoch die vermeerdering willen bepalen op het of J- van het als maximum aangegeven bedrag voor den graad of rangdien de betrokken per soon bekleedde op het tijdstipdat hij de verminking of verwonding heeft bekomen. In kolom VI eindelijk is door ons het bedrag aange geven der pensioenen, toe te kennen aan de weduwen en kinderen van militairen, die in den strijd of in en door gevorderde of bevolen dienstverrichtingen gesneu veld of omgekomen zijn of die aan de oumiddelijke gevolgen daarvan binnen één jaar zijn overleden; dat zijn de zooge naamde landspensioenen. Bij het bepalen dier bedragen is in aanmerking genomendat de Staat niet alleen billijk, maar ook mild behoort te zijn tegenover de nagelaten betrekkingen van personen, die hun leven voor bet vader land opofferden. De zekerheidzijne betrekkingen niet onverzorgd achter te laten, indien men in den strijd komt te vallenzou aan de op expeditie trekkenden gerustheid en kalmte geven, die niet anders dan ten goede kunnen komen aan de belangen van den Staat. Bij deze regeling behoort een staat van alle betrekkingenran gen en gradendievoor zoo ver het de berekening van het peusioensbedrag betreft, aan elkander zijn gelijk gesteld. Ten einde dit opstel niet te veel uit te breiden willen wij ons slechts bepalen tot het aangeven onzer bedoeling door de twee ondervolgende voorbeelden Voor- Men stelle zich het lot eens voor der weduwen en weezen, volgens de bestaande bepalingen, bij een oorlog in Nederland

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 350