30 zijne hoogste tevredenheid te kennen gaf wegens de goede houding der hunnen, enzoovoorts, eindigende Zijne Excel lentie niet de gemelde officieren op eene minzame wijze te onderhouden, zoo over het gelul:als betrekkelijk de rp-oote voordeelenwelke men thans te wachten had dooi de inlijving des Vaderlands bij het groote Rijk! Den dag daaraanvolgende stond de armee andermaal onder de wapenen. Zijne Excellentie Janssens verscheen en inspecteerde de onderscheidene korpsen, brengende te vens ter kennisse van alle hooge en mindere officieren, dat het Zijne Majesteit den Auguste Souverain behaagd had, een iegelijk in zijnen tegenwoordigen rang en zijne betrekking te handhaven en te erkennen. De armee deed op nieuw den eed van getrouwheid, terwijl de lucht weer galmde van het algemeene gejuich van: Leve de groote Napoleonleve de Gouverneur-Generaal Janssens! Eenigen tijd te voren was Zijner Majesteits brik de Claudius Chilis, gecommandeerd door den Kapitein-luite nant Pool met dépêches uit Europa aangekomen, in houdende het berigt der inlijving van Holland bij het Fransclie rijk. Dientengevolge belegde Zijne Excellentie Daendels een vergadering der Hooge Regering; hij deed in het midden van den Raad van Indië het eerst den eed van getrouwheid aan den nieuwen souverein en werd daarna hierin door de gezegde regering gevolgd. Den volgen den dag legden de officieren der armee den zelfden eed af in het paleis in handen van Zijne Excellentie. Of men nu verzuimd haddeze gebeurtenis ter kennisse van Zijne Excellentie Janssens te brengen, dan wel of men oordeelde, dat de tweede eed noodig was, is den schrijver niet bekend. Na het verrigte nam Zijne Excellentie Janssens de p.) Of Oudkerk Pool? Zie Jhr. Mr. de Jonge, Geschiedenis van het zeewezen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 35