368 maakt, en hebbende ter linkerhand eenen digten sirietuin en de rivier, en ter regter hand de slokkan. Des avonds bekwam ik o-rder van den Brigadier von Lützow kommandant dér voorpostendat er een officier met een stuk a 3 ft- moest voor het verhak post vatten! Hiertoe komman deerde ik den Luitenant Dekker. Den 9™ dito bleef ik met het geschut de zelfde positie behouden; des avonds circa 11 uren ontving ik UEdel Ge- strenges order, om met de twee stukken van den Luitenant Meijl binnen het retranchement te rukken en het kommando over te geven aan den Luitenant Ampt-, doch bij het vertoonen van deze order, ordonneerde mij de Brigadier von Liitzow om te blijven, tot dat de Generaal Jumel (in wiens naam DWelEdel Gestrenge mij dezelve gezonden had) deze order zelf zoude geven. Den 10™ des morgens, met het aanbreken van den dag, vertoonde zich de vijand voor onze voorposten en rukte met verdubbelde schreden aan. De Luitenant Dekker ontving order, om vuur te geven, terwijl mij de gezegde Brigadier last gaf, om den Luitenant Ampt met nog een stuk a 3 ft- naar voren te zenden, hetwelk ik ten uitvoer deed brengen, en zelf bij de kanons a 6® verbleef, die reeds aan het vuren waren op den vijand, zijnde dezelve reeds in den sirietuin voorwaarts doorgedrongen als ook door het verhak in het voorfront te voorschijn en digt bij gekomen, zoodanig dat ik moeite had, denzei ven met een geprecipiteerd blikkedozen- vnur af te houden. Ik verloor dadelijk eene menigte volk doch de Luitenant Ampt nog meerom welke redenen ik hem i"\ twee kanons van de 6 jj;ers tot remplaceering gaf. Bijna aan zich zeiven overgelaten en zonder dekking, retireerde hij met zijne twee stukken al vurende tot bij mijne stukken; ik liet dadelijk door den Luitenant Ampt aan den Brigadier rapport maken van het groote verlies aan manschappen en paarden tevens om hulp biddende ten einde mij zoowel te dekkenals mijne stukken te helpen trekken. Twee pelotons Jagers kwa men naar mij toe, om mij te ondersteunen, en ik rekende de beide divisies reeds geredals wanneer de vijand zijn vuur

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 379