369 verdubbelde, de oven genoemde pelotons met eene ongeloof lijke snelheid de vlugt namen en mij aan mijn lot overlieten! De vijand, dit ziende, drong nader op en zocht mij op mij ne linker zijde te tourneeren. Nog eenmaal zond ik den Luitenant Ampt, om rapport te doen en hulp te vragen bij den genoemden Brigadierals zijnde alle de trekpaarden of doodgeschoten of gewond. Ik zelf deed de zelfde bede aan den Generaal Jumel en den Kolonel Bonnelle-, doch vruchte loos als zijnde de Heeren reeds bezig met hunne retraite over de slokkanen de Kavallerie Jagers en Infanterie bijna buiten zigt geloopen. In dit hagchelijk oogenblik ontving ik order van den Brigadier (niettegenstaande alle mijne paar den dood of gewond waren) met de beide divisies in den ga lop te retireeren! Een stuk van de vier bragt ik in retraite doch ter naauwernood twintig schreden gevorderd zijnde, wierd ik kompleet omsingeld en moest eene décharge van alle de vijandelijke Jagers uitstaanwaardoor dadelijk verschei dene kanonniers, twee kanonrijders en twee paarden der be spanning ter neder vielen. Geene hulp, noch uitkomst zien de, deed ik nog zoo lang op de plaats met blikke dozen chargeeren, tot ons de vijandelijke Jagers met de bajonet aanvielen en ons ontwapenden. In dezen tusschentijd hadden de Luitenants Dekkei' en Courau alles aangewendom met hunne stukken te retireerendoch wierdeneven als wij aangevallen en gevangen genomen. De Luitenant Courau bekwam een bajonetsteek en heeft, even als de overige offi cieren en manschappen, zich wel van zijnen pligt gekweten. Hiermede hoop ik aan de order van UWelEdelGestrenge te hebben voldaan, enzvts. {get.) Brederoo Kapitein.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 380