396 tot eene keurkompagnie te vereenigenbewapend met buks of getrokken geweer. De schutterijen waren toen nog van gladloopsgewereii voorzien. De in 1866, 1870 en 1871 opgedane ervaring heeft geleerd, dat de tot dusverre ook bij ons in gebruik zijn de vuurwapenen en gevechtsvormen niet meer aan de eischen van den tijd voldeden. Ook ons Leger bekwam achterladers en nieuwe exercitiereglementendoch do schutterijen op Java, nog niet eens die op de Buitenbe zittingen, werden eerst in 1878 met het achterlaad- geweer klein kaliber stelsel De Beaumont, bewapend. De reglementen konden echter reeds in 1871 ook op van vóórladers voorziene troepen toegepast worden. Bij A. O. 27°. 44 van 1873, te vinden in het G. B. van 3 Maart 1873, 27°. 4, wordt bepaald, dat de oefeningen der schut terijen zich zullen uitstrekken tot: A. De Rekruteïïsciiool geheel, met uitzondering van de 3° afdeeling, het achterlaadgeweer, stelsel Kühn, be handelende. B. Yan de Kompagxieschool de Inleidingzich split sende in 1Indeeling en opstelling der Ko npagnie 2. Plaatsing der officieren, onderofficieren, korpo raal en hoornblazers en van den tamboer; 3. Yerdeeling der Kompagnieschool. Verder van de lste afdeeling: oefeningen in gesloten orde, en van de 3e afdeeling bet voor geschrevene onder: I. Het schieten. IV. Het dragen van de sabel door de officieren en niet-geweerdragenden V. Het salueeren met de sabel. VI. De opstelling eener Kompagnie in orde van parade. VII. Bepalingen omtrent de wapenschouwingen en het defileeren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 407