488 ling verlangt, in tijd van opstand en gevaar zijn werkkring niet verlaat, dan wel dat hij bij de Schutterij dienst presteert. Slechts zeer enkele hooggeplaatste ambtenaren maken hier op eene uitzondering. De auditeursrang bij de Schutterij zou kunnen vervallen, wanneer men aan den Officier van Justitie en aan zijne substituten het O. M. bij de krijgs raden opdroeg. Strafzaken komen bij de krijgsraden niet veelvuldig voor en zouden dus het werk van die heeren niet noemenswaardig doen toenemen. In geval van opstand zullen de Officieren van Justitie en hunne substituten al hun tijd en krachten moeten aanwenden 0111 de aanleggers van complotten of andere schuldigen op te sporen en in hech tenis te nemen, en lijdt het geen twijfel of op die wijze zullen die heeren met meer vrucht werkzaam zijn dan in de gelede ren der Schutterij. Dit eene voorbeeld moge voldoende zijn om aan te toonen, in welken geest we de vrijstellin gen zouden wenschen geregeld te zien. De geneeskundige dienst moet eene geheele wijziging ondergaan. Een ieder, die krachtens zijne betrekking en ouderdom schutterpliehtig is, moet voldoen aan de vereisch- ten voor wat bij het Leger onder den naam van bentimj- dienst verstaan wordt, of wordt tijdelijk, dan wel finaal afgekeurd. Men verleene eervol ontslag aan de officie ren van gezondheid bij de Schutterijmet persoonlijke vrij stelling aan alle geneesheeren in het algemeen en ont- heffe de garnizoensdoctoren van verdere bemoeiing met de Schutterij op die plaatsen, waar geene civiele geneesheeren gevestigd zijn. De keuringen geschieden door de commis- siën, die te Batavia, Samarang, Soerabaja, Makassar, Am- boina en Padang vaceeren, tot afgifte van certificaten aan officieren en minderen uit het Let/er, onder aanbod van eede, en in geval van slechts tijdelijke vrijstelling, met uitdrukkelijke vermelding v.in den duur er van. IS"a ver loop van dien termijn is de tijdelijk afgekeurde persoon

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 499