492 zoovele vermogende landeigenaren aan bijdragen, die we gens te grooten afstand van de hoofdplaatsvan persoon lijke dienst zijn vrijgesteld. Misschien zou het aanbeve ling verdienen, dat alle saldo's ter beschikking van den inspecteur werden gesteld en jaarlijks door iederen kom- maudant eene nauwkeurige begrooting voor het daarop volgende jaar werd opgemaaktmen zou dan van de con- tributiën het beding der begrooting kunnen afhouden en het overige aan den inspecteur remitteeren, die daarme de voor zoover noodig andere korpsen te hulp komt en jaarlijks alles aan de Algemeene Rekenkamer verant woordt, alles liefst op de eenvoudigste en duidelijkste wijze. Ook de verantwoording van wapens en ledergoed geschiede op minder omslachtige wijze dan tot dusve gebeurt en ga ook door de handen van den inspecteur. Het is niet meer dan billijkdat, wanneer men van zijn 16e tot aan zijn 45e jaar persoonlijke dienst heeft gepresteerd, of tengevolge van overplaatsingen, hetzij in gouvernements, of in particuliere dienst, naar plaatsen, waar geene Schutterij bestaat, gedurende eenigen tijd daarin verhinderd wordt, men na zijn eervol ontslag we gens volbrachten diensttijd, van contributie worde ont heven. Wij gaan nog verder en werpen de vraag op, of, wanneer de contributie ter vervanging strekt van per soonlijke dienst voor hen die daaraan, hetzij wegens lich aamsgebreken of om andere redenen, niet kunnen deel nemen, het rationeel is die te betalen op een leeftijd, waarin men niet meer tot persoonlijke dienst is verplicht Wat niet verschuldigd is, behoeft niet afgekocht te wor den, zou men zoo oppervlakkig zeggen. De Schutterijen staan tot de gewestelijk-militaire kom mandanten in dezelfde verhouding als de zich in hunne afdeeling bevindende bataillons of detachementen Infante rie; doch nlleen bij parades en dergelijke gelegenheden en

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 503