493 bij liet doen van werkelijke garnizoensdienst worden de or ders gegeven door tusschenkomst van den plaatselijk-militai- ren kommandant; men lette er wel op, ze gaaa in het eerste geval niet van hem, maar van den afdeelingskom- mandant uit. Bij het betrekken van wachten staat natuur lijk het dienstdoende gedeelte der Schutterij onder de beve len van den plaatselijken kommandant, maar het zou goed zijn, te bepalen, dat het opleggen van straffen, wegens overtredingen in de garnizoensdienst bedreven, aan den kommandeerenden schutterijofficier werd overgelaten; te licht zou de militaire kommandant te streng zijn of geene juiste rekening weten te houden met de zeer bij zondere omstandigheden, waarin burgers verkeeren, die zich eensklaps in militairen gemetamorphoseerd zien. Heb ben we ons ten sterkste gekant tegen burgerlijke inmen ging in militaire zaken, we waarschuwen evenzeer tegen overdrijving van het tegendeel. Nu komt nog de groote moeilijkheidde benoeming van officieren en kommandanten, die wij op de volgende wijze zouden wenschen geregeld te zien. Niemand worde gedwon gen tot het bekleeden van eenigen, zij het ook slechts den korporaals- of onderofficiersrang, maar niemand worde ook tot officier bevorderd, die niet vooraf als korporaal en sergeant gediend en in die graden voldaan heeft. Een schutter, die korporaal wil worden, moet de Rekrutenschool kunnen onderwijzen, om sergeant te worden, dient de kor poraal alles te weten wat hij als sergeant in de Kompag- nie- en Bataillonschool zal hebben te verrichten. Tevens zouden we wenschen, dat de volgende hoofdstukken van het Reglement op de Inwendige dienst der Infanterie, voor zoover die op de Schutterij kunnen toegepast worden, dus met weglating van al hetgeen de kazernedienst, menages enz. betreft, in het nieuwe reglement op de Schutterijen opgenomen, en op die wijze bij Staatsblad voor alle le-

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 504