497 bekwam, om de reserve buiten het kampement in retraite te zenden. Yoor zoo veel doenlijk werd die order volbragt, en het was mij ook gelukt, een zestigtal onderofficieren en man schappen bij elkander te brengen en waarmede ik ijlings weder naar de batterijen snelde; dan weder nabij de reserve kolonne Infanterie gekomenwas liet mij niet mogelijk om den Majoor, kommandant, meergemeld te rejoigneeren. De verwarring was alhier zoodanig toegenomen, dat eens klaps de geheele kolonne kaissons, de uitgespannen paarden derzelveenz. de vlugt namen, en uit welke verwarring het onmogelijk was gewordenmij te redden en ik ondanks mij zeiven medegesleept wierd. Ten bewijze dat het wapen den vijand gezien heeft, leg ik hierbij over eenen staat onder mijne papieren gevonden van de geledene verliezen sedert den 9en tot en met den 20sten Augustus 1811, doende het mij tevens leed, te moeten zeggen, dat de verliezen vóór den 26sten voor rekening die nen te worden gebragt van den Generaal, kommandant der troepen en van den Chef van den Generalen staf, die, zoo wel in het voorfront als langs de slokkan, de stukken geschut, bediening en paarden ongedekt aan het vijandelijke vuur uit hunne batterijen, tegen alle regels te veel bloot gesteld hebben. 10. Proclamatie van Lord Minto. PROCLAMATION. Por the satisfaction of the inhabitants and people of Java, the following provisions are made public, in testimony of the sincere disposition of the British Government, to promote their prosperi ty and wellfare. The refusal of their late Government, to treat for their interests, although disabled bij the events of war from af fording them any further protection, has rendered the consequent Die Chef van den Generalen siai was de later zoo beroemde Generaal Baron Merhus de Koek. jr.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 508