517 - De bewering van li. dat niet zou zijn opgegeven waar voor de uitrustingstukken dienen of op wélke wijze zij worden gebruikt, is onjuist. Bestemming en wijze van gebruik zijn bij elk voorwerp opgegeven. „Onderhoud en schoonmaken" schijnt niet taalkundig juist te zijn; ten minste R. schrijft: „[het] onderhoud en [het] schoonmaken." Dat vele bijzonderhedeniu de 3 en 4 opgenomen onder bovenaangehaald hoofd tehuis belmoren, zijn wij met R. niet eens. In die vindt men de beschrijving der voorwerpen, hunne bestemming en in welken toestand ze worden gebruiktin de 20 en vlgg. wordt nader medegedeeld hoe men ze gebruiktin den vereischten toestand brengt en onderhoudt. De 3 en 4 zijn als eene zakelijke beschrijving dier voorwerpen te beschouwen. Dat in die o. a. voorkomt de mededeeling of de voorwerpen in zwarten of bruingelen toestand worden gedragen, is naar het oordeel van R. overbodig met het oog op 70. Wij vinden die mededeeling gemakkelijk voor den lezer. Eene dergelijke opgave mag bij de be schrijving der voorwerpen 3 en 4] niet worden ge mist en is in deze dus zeker op hare plaats: terwijl het doelmatig is om in de 69 en 70, bij de vermelding van den algemeenen regel voor het al of niét zwart ma ken, eene korte opsomming derjvoorwerpen in te lasschen, die met de gladde en ruwe zijde naar buiten worden gedragenomdat de lezer dan niet in de vorige be hoeft op te zoeken, welke voorwerpen bedoeld worden. Dat in 5 gewaarschuwd wordt tegen te dikwijls uit elkander nemen in gewone omstandigheden, d. i. bruineeren. repareeren, theorie houden niet medegerekendschijnt R. niet te kunnen begrijpen. Hij beweertdat in het onder deel „Onderhoud, enz" genoeg is gezegd om de meerbe- doelde bepaling te kunnen weglaten. Wij spreken dit te-

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 528