526 is geschreven, zijn de 40, 68 en 69 daarin volstrekt niet overbodig, zooals R.- ons it wil doen gelooven. In 57 is werkelijk een verzuim begaanhet woord „slotborstel" is vergeten. Ten aanzien van het twijfelachtig nut van het opnemen van bepalingen omtrent „Nummeren en merken", merken wij op, dat het kader, hoewel het zich moet weten te overtuigen of de verschillende voorwerpen behoorlijk ge nummerd zijn, tot nog toe geene Algemeene Orders ont vangt en dus ter zake geen voorschrift heeft. Hoewel de uitvoering van sommige verrichtingen alleen den officieren van wapening aangaat, moet men bij den troep weten, dat die verrichtingen moeten plaats hebben. He opname van dergelijke bepalingen is dus o. i. zeer noodig. Hoewel sinds onheugelijke jaren de aanschaffing van roode verw zonder tusschenkomst der oorlogsmagazijnen geschiedt, werden ter zake nooit bezwaren vernomen. Zoodra, door klachten van bevoegde zijde, de noodzakelijk heid daarvan blijkt, zal voorzeker de door R. gewenschte aanvulling der bepalingen plaats hebben. En hiermede hebben wij R *s recensie van de le afdeeling van het voorschrift afgehandeld. Men verwachte van ons geene beschouwingen over de meerdere onjuistheden, die in de vervolgen der recensie voorkomen. De tijd en lust ontbreken ons daartoe. Wij vertrouwen echter den lezer overtuigd te hebben, dat zeer veel wat in het eerste ge deelte daarvan voorkomt, als gezocht en van weinig be- teekenis moet worden geacht. G.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 537