VARIA. Reglementen. La discipline est Ia reunion des meilleurs regies du service militaire depuis les sublimes conceptions jus- qu'aux humbles détails. H= Netteté dans la conception, énergie dans l'exécution. (von Yerdy du Yer- nois.) Wij willen voor het oogenblik niet beweren, dat de minder goede krijgstucht, welke in het Indische leger heerseht, alleen een gevolg is van de minder goede voorschriften, die bij dit leger worden gevondenwel daarentegen, dat die voorschriften tot de handhaving der tucht in een onmiskenbaar verband staan. Wil men in het belang dier tucht handelen dan moeten sommige reglementen zoo spoedig mogelijk herzien worden. Die herziening is een der meest dringende eischen van het oogenblik. Voorschriften, die eenheid van opvatting geven; een ieder in zijn rang met eene daarmede overeenkomende verantwoor delijkheid bekleeden; waar ook van toepassing zijn; en waar van de deugdelijkheid voortdurend blijkt;zoodanige voor schriften verhoogen het zelfbewustzijn, geven vertrouwen en kalmte aan allen, terwijl oude, onbestemde of gebrekkige bepalingen, die in 't algemeen op de onmondigheid van militairen of het wantrouwen in de mindere rangen of gra den gebaseerd zijn, het gevoel van plichtbesef dooden; lust en ijver doen verloren gaan; aan velen, die niet weten waaraan ze zich moeten houden, de bekende gejaagdheid gevenen eindigen met een stelsel van dienen te scheppen waarbij ieder zich van de verantwoordelijkheid tracht te ontheffenom deze op anderen over te dragenzich tevre-

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 550