554 nog toe te passen op zeer kleine afstandengetuigen van groote overhaasting. Omtrent de bij het werk gevoegde figuren zij aangetee- kend, dat zij op zoo ongeregelde wijze over de platen ver deeld zijn, dat, ten einde den lezer het opzoeken te verge makkelijken de S,, behalve het nommer der figuur ook dat der betrekkelijke plaat in den tekst had behooren aan te halen. Gr. Bijdragen tot de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-In- dië. Uitgegeven door het Koninklijk Instituut voor de Taal-, Land- en Volkenkunde van Nederlandsch-Indië. Vierde volgreeks. Tweede Deel, 3e stuk. 's Gravenhage, Martinus Nijhoff- 1878. Goedé wijn behoeft geen krans Het hier aangekondigde tijdschrift heeft eene reeds sedert jaren gevestigde reputatie. Ook de naam van den geleerden uitgever waarborgt de de gelijkheid van den inhoud. De bijdragen behooren in de bibliotheken van het Departement van Oorlog gevonden te worden. Voor officieren van den Indischen Generalen staf bevatten zij kostbare gegevens voor hunne nasporingen op ethnographisch en ethnologisch gebied. Verslag der verrigtingen van het Centraal Comité in Nederlandsch-In dië van de Nederlandsche Vereeni- ging tot het verleenen van hulp aan zieke en gewonde krijgslieden in tijd van oorlog, over het jaar 1878. Bata via, Ernst en Co. 1879. Welke verplichtingen het Nederlandsch-Indische leger bij voortduring aan het Roode Kruis heeft, is van te algemeene bekendheid, om daarover nu nog in herhaling te treden. Met zelfvoldoening mag die zoo nuttige vereeniging op haar

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 565