3 fondsen beschikbaar te stellen, terwijl bij de oprichting van nieuwe gebouwen zooveel mogelijk partij getrokken werd van hetgeen do wetenschap en vooral de ondervinding hieromtrent geleerd haddendoch de pogingen om die twee eischen met elkander in overeenstemming te brengen, zonder de grens der beschikbare finantieele middelen te overschrijden, bleken moeilijk tot een bevredigend resul taat gebracht te kunnen worden. Yoor de uitvoering van het bij Grouv. Besluit dd. 20 September 1871 No. 5 aangenomen beginsel van legering- van hel gros der troepen binnen 'slands, zijn de naar de denkbeelden van den tegenwoordigen clief van het wapen der Genie, kolonel Er meting, ontworpen nieuwe troepen kampementen in aanbouw en de verdere plannen daarvoor onderhanden, waarbij dat bezwaar op eene vernuftige wij ze is te boven gekomen. Alvorens de juistheid van deze bewering door eene be schouwing van de inrichting der nieuw te bouwen troe penkampementen te staven, zal het niet ondienstig zijn in 't kort ook de inrichting van de oude kampementen, en in de eerste plaats die der oude kazernetijpes na te gaan. Wij zullen deze beide punten achtereenvolgens behandelen en daaraan vastknoopen eene beschouwing der tijpes-Erme- ling, waardoor de beste gelegenheid ontstaat, de voordee- len van deze laatste boven de oude tijpes te doen uitkomen. a. Inrichting der kazernen. (Zie plaat I). De oorspronkelijke bouwtrant der kazernen in Indië, waarnaar de meeste thans nog bestaande gebouwen voor troepenlogies zijn gebouwd, is de langwerpig regthoekige vorm. De kazernen zijn in den regel tot logies voor ééne kompagnie ingericht en 6,5 tot 7,5 M. breedin het mid- Is

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 8