85 Bene algemeene oorzaak der sterfte bij jonge remonten is de overvloedige voeding. Sommige korpskommandanten streven er b. v. naar, de pas in dienst gestelde paarden vet te maken. Dit moet worden tegengegaan. Bene andere oorzaak der sterfte, is dat de pas afgerichte remonten niet met de noodige verschooning behandeld worden. Zij kun nen wel aan wapenschouwingen deelnemen, doch moeten b. v. noch niet mede chargeeren. Bijzondere oorzaken der sterf te zijn de ellende, die sommige paarden tijdens hun trans port van de plaats van herkomst naar de marktplaats heb ben ondervondenhet acclimatatieproces en de dressuur, gelijk dat met wilde paarden altijd het geval is. Paarden, die de klimaatsverandering en den dwang tot geregelden arbeid te boven komen, kunnen lang leven en deugdzaam worden. Ook in het belang van de dienst bij de bereden wa pens, moeten de paardentransporten liefst uit kleine par tijen bestaan. Men kan alleen goede paarden op den duur bekomen, wanneer men stoeterijen en remontedepots heeft of wan neer de bevolking van het land de zekerheid heeft, hare beste paarden tegen goede prijzen van de hand te kunnen zetten. De belangen der remonteering kunnen alleen ge diend worden door bevordering van de paardenfokkerij. Aankoop van paarden in het buitenland is duur en te ontraden, omdat die soms belet kan worden. De bevor dering der paardenfokkerij in het eigen land is het zekerste middel om goede paarden te bekomen. De oprichting van remontedepotsuit een oeconomisch standpunt beschouwd, eene zaak van overwegend belang, werkt daartoe het meeste bij. De ouderdom dei' aan te koopen paarden kan van 4 tot 6 jaar bedragen. In Indië heeft men atte stelsels van remonteering toege past of willen beproeven10 aanbesteding en bloc, bij partijen;

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 90