87 riën moeten voor den paardenteelt worden genomen. Met het, stelsel van stoeterijen en remontedepots heerscht stabiliteit en gelijkmatigheid, in stede van onzekerheid en op den duur groote geldelijke verliezen. Bij het bestaan van remontedepots kan men altijd een reservevoorraad remoutepaardendesnoods voldoende voor de behoefte van een jaar, aanwezig hebben. Een voordeel, dat in oorlogstijd niet gering te schatten is. Aankoop van paarden door commissiën van officieren moet steeds met de grootste omzichtigheid geschieden. Niet alle officieren van bereden wapens kunnen daarvoor in aanmer king komen. Paardenkennis laat zich moeilijk aanloeren en twee zeer goede paardenkenners maken soms van het zelfde paard eene geheel verschillende voorstelling. Hoe weinig vertrouwen kan men dus stellen op het oordeel der groote menigte. Het is derhalve moeilijk, steeds goe de officieren voor den aankoop te vinden, en slaagt men daarin, dan blijft men nog afhankelijk van subjectieve in zichten. Daarom is het noodzakelijk, voor de aan te koo- pen remonten zekere eischen en voorwaarden te stellen, waaraan de opkoopers genoodzaakt worden, zich vast te houden. Het daarvoor te ontwerpen reglement moet hoofd zakelijk gebaseerd zijn op hetgeen de ondervinding als het beste heeft doen kennen. Bij den aankoop van remonten is meer dan eens ge zondigd tegen de bepalingen omtrent den ouderdom voor geschreven. Bij gebrek aan een voldoend getal paarden van den vereischten leeftijd werden jongere paarden ge nomen. Maar ook onwetendheid was dikwijls oorzaak, dat zeer oude paarden voor jonge aangezien en gekocht wer den. Bij het bestaan van remontedepots, die de paarden liefst op 3 en 3.! jarigen leeftijd overnemen, kunnen de com missiën van aankoop zeldzamer worden en zullen boven bedoelde afwijkingen minder voorkomen. De aankoop be-

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 92