136 die spelling gevolgd. Ook bij liet schoolonderwijs van het Instructie- Bataillon werd zij in het jaar 1870 op last van den Minister van Oorlog ingevoerd. Het geslacht, dat thans den volwassen leeftijd bereikt heeft, kent geene andere meer, maar nog altijd volgt men officieel den ouden sleur, hoewel toch de vroegere staatsspelling reeds vóór 1871 was opgeheven. Met den titel van „Tirailleürschool", dien men aan dit nieuwe deel van het reglement op de exercitiën gegeven heeft, zijn wij het volstrekt niet eens. Ten opzichte van dien titel is men afgeweken \an dien van het Hederlaudsche voorschrift, doch zonder eene geluk kiger keus te hebben gedaan. De titel van het Hederlandsche is: Voorschrift op liet tirailleer en"terwijl zijne eerste afdeeling tirail leur schoorwordt genoemd. Dit laatste is juist, want in die school wordt de tirailleur gevormd, meer niet. De naam van Tirailleur- school past dus niet voor het geheele reglement, wijl dit in zijne latere afdeelingen de vechtwijze van ééne compagnie, van één bataillon en zelfs van meerdere bataillons behandelt. Maar ook de titel van het Hederlandsche voorschrift is onjuisthij drukt niet volkomen den inhoud van het voorschrift uitdaar dit niet alleen het zoogenaamde tiiailleeien behandelt, maai', veelmeer de vechtwijze van de compagnie, het bataillonenz.en derhalve in de plaats getreden is van de 2C afdeelingen der Compagnieschool, van het ID deel der le af deeling en 95 der 2e afdeeling van de Bataillonschoolen gedeel telijk van de 8 en 2b der LiniescHool. Wij zouden daarom naast den algemeenen titel: „Reglement op de exercitiën, enz." de voorkeur geven aan den bijzonderen titel: School voor het ge vecht IN VERSPREIDE ORDE. De ledenen, waarom wij bovendien een anderen titel verlangen, zijn de volgende Tot nu toe heeft men niet genoeg rekening gehouden met het ingiijpend verschil, dat de nieuwere vechtwijze heeft te weeg gebracht B[j eene herziening van het gelieele reglement op de exercitiën kan deze school vervallen, als men in navolging van de Fransche, Belgische en Oostennjksche regle menten de tirailleürschool opneemt in de reerutenschool, de compagniesinstructie in de compagnieschool en de 3e afdeeling van het nieuwe voorschrift in de bataillon- en liniescholen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 139