140 gewijze te avanceeren en retireeren. Den stormaanval lieten wij aan de klasse niet onderwijzen, omdat deze nooit zonder soutien of reser ve mag uitgevoerd worden, en wij derhalve den recruten een geheel verkeerd beeld van de werkelijkheid zouden hebben te zien gegeven. De kapitein Gerdessen beveelt in zijne reglementenstudie deze elementaire oefening eveneens aan. Hij zegt: „De recruut, die op de vlakte geleerd heeft wat verspreiden, verzamelen, avanceeren, enz. is, zal het ook wel weten op geaccidenteerd terreinterwijl het hem op de eerste veel spoediger kan geleerd worden." Ook hij wil aan recruten geen stormaanval onderwijzen. Kort vóór het verschijnen van het nieuwe reglement voor het Fransche leger ontwikkelde de kolonel Philebert in eene studie in het Journal des Sciences Militaires (April 1875) zijne denkbeelden over de instructie van troepen, die alleszins de overweging verdienen. Yolgens hem moet de Soldatenschool omvatten: 1°. Voorbereidende gymnastische oefeningen. 2°. Oefeningen zonder geweer. 3°. Oefeningen met geweer, bajonetschermenlading. 4°. Voorbereidende schietoefeningen en vuren met patronen uit cylinders. Flaubert-patronen 5°. Theoriën. 6°. De toegepaste of gevechtsoefeningen, bestaande in o.) Positie kiezen, gebruikmaken van alle terrein-oneffenheden om zich te dekken en tevens een goed schootsveld te houden. b.) In alle deze houdingen te laden en te vuren. c.) Zijn vuur te regelen naar gelang de vijand stilstaat, zich dekt, of zich beweegt! d.) De bewegingen van de tirailleurlinie. 7°. Oefeningen als schildwacht, éclaireur, flankeur, enz. Daarna gaat de recruut over in de Pelotonsschool. De schrijver is een voorstander van de Duitsche en Belgische indeeling der compag nie in 3 pelotons, welke indeeling ook door den Generaal Lewal wordt aanbevolen. Hij verdeelt echter zijn peloton in 3 sectiën of 6 escouades. De oefeningen van het peloton in gesloten orde ko men met die onzer 3e afdeeling Recrutenschool overeen. Verder leert de man in deze school het individueel schijfschieten en de salvo's

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 143