De manschappen van elke groep moeten elkander ten allen tijde on dersteunen; (6,9,14.) zij moeten zich in geen geval te ver van elkan der verwijderen, en nooit hun groepscommandant uit het oog verlie zen; (§59.) zij moeten zich met dezen laatste als ten nauwste ver bonden beschouwen, en hebben volstrekt niets anders te doen dan te letten op zijne minste wenkenbijgevolg moeten zij zoo nabij hem blijven, dat zij hem niet alleen kunnen zien, maar ook hooren. (Ge neraal Lewal.) 8. Een tirailleur mag de linie nimmer verlaten, zelfs niet om een gewonden makker te helpen, zonder bepaalden last van den groeps commandant. 69.) 9. De tirailleurs van eene zelfde groep moeten steeds het verband en dè richting onderhouden naar den vleugelman, op wien de groep is verspreid geworden, zonder dat zij daarom angstvallig gericht behoeven te blijven. (11 en 12.) 10. Tot het volgend onderricht van de groep moet afwisselend terrein gekozen worden. 11. Dit onderricht heeft ten doel om den man te leeren, hoe hij van de verschillende voorwerpen, die zich op het terrein bevinden, voordeel kan trekken, hetzij tot steun van zijn geweer, hetzij om zich tegen het vuur des vijands te dekken, zonder zijn vrij uitzicht prijs te geven. 45.) 12. Nooit echter mag het zoeken naar dekkende voorwerpen zóó ver gaandat het hoofddoel de vernietiging van den vijand daardoor uit het oog verloren wordt (Pruisisch Exercitie Regit.) De eerste plicht van den tirailleur is derhalve: het voorliggend terrein te overzien en den vijand onder het werkzame schot te krijgen; de tweede is: te zorgen, dat hij zoo min mogelijk door den vijand gezien wordt, of zich aan diens vuur blootstelt. 70) 13. De onderwijzer moet de recruten vooraf op de eigenaardigheden van het terrein wijzen. Telkens wanneer de tirailleurgroep halt gehouden en stelling genomen heeft, moet de ouderwijzer met zorg de plaatsen der tirailleurs nagaan, hen op het voor- of nadeelige 146 By de behandeling' van 4 der Instructie van de tirailleurs komen wij op het aanduiden der zyde van directie nader terug.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 149