147 hunner positie opmerkzaam maken en de fouten verbeterenten einde het langzamerhand zoo ver te brengendat de tirailleurs de gewoonte verkrijgen, van alle terreinen op de voordeeligste wijze partij te trekken. (4, 15, 16.) 14. In droge slooten, in terreinplooien, achter galengan's, pagar'smurenboomenstruikgewaslangs den rand eener hoogte enz. houden de tirailleurs zich gebuktgeknieldzittende of half liggende open waar het terrein volstrekt geene dekking oplevert leggen de tirailleurs zich plat op den grond neder. (17 en 18.) 15. De onderwijzer moet hen hierbij doen opmerken, hoe sommige voorwerpen, zooals pagar's, struikgewas, te veld staande gewassen, enz. wel aan het gezicht, maar niet aan het vuur des vijands onttrekken. (Pruisisch Reglement.) 16. De reglementaire onderlinge afstand tusschen de tirailleurs van dezelfde groep moet in het algemeen bewaard blijven. 2 T. S.) Wanneer echter op een overigens open terrein zich enkele dekkende voorwerpen bevindenkan zich de geheele groep daarachter vereenigen, mits het voor- en zijwaarts gelegen terrein behoorlijk bestreken worde. 60.) Nooit echter mogen zich de tirailleurs daarbij op twee gelederen plaat sen, omdat dit de verliezen slechts onnoodig zoude vermeerderen. (Lewal.) 17. Wanneer de onderwijzer overtuigd is, dat de recruten van het terrein een oordeelkundig gebruik weten te maken, gaat hij over tot het onderwijs in de vuren. 18. Dit onderricht heeft ten doel om deu man in alle houdingen te leeren laden en vuren, 45) en om ziju vuur te leeren regelen naar gelang de vijand stilstaatzich dekt of zich beweegt. (Philebert.) Hij leert hen hierbijhoe zij de trefkans kunnen vermeerderen door aan het geweer een steunpunt te verschaften. 72.) 19. De onderwijzer moet den recruten inprenten, dat een tirailleur in het gevecht niet mag schieten, als hij niet .zeker van zijn schot meent te zijn en zonder bedaard te hebben gericht. (7.) 45.) Ook moet de tirailleur letten op de uitwerking van zijn schot om het bij een volgend zoo mogelijk te verbeteren. 100.) Hij deelt hun mede, dat het commando of signaal: „Vuren" alléén dient om den tirailleur het tijdstip aan te gevenwaarop het vuur

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 150