148 mag aanvangen, doch dat niemand daarom onmiddellijk behoeft te schieten (Pruisisch Reglement.) 20. De onderwijzer moet den recruut met den meesten ernst wij zen op het groote nadeel en het strafwaardige van munitieverspilling. (7 Teder man moet overtuigd wordendat alléén die troep op zeker gevolg kan rekenen, welke in het schieten goed geoefend is, en in de oogenblikken van gevaar -rustig en gehoorzaam blijft. (Oostenrijksch Reglement.) 21. Een voornaam middel om munitieverspilling te voorkomen is, dat geen tirailleur het vuur opent op grooter afstand of kleiner doeldan waarop hij zich voor de schijf geoefend heeft. Derhalve mag het vuren op grooter afstand dan 600 pas slechts geschieden door zeer goede schutters. 39. T. S.) Eerst, wanneer de tirailleurlinie den vijand genaderd is tot op ongeveer 400 pas standviziersehotsafstand waarbinnen de baan van het geweer geheel bestrijkend is, mogen de schutters der 3e klasse het vuur beginnen. (Belgisch Reglement.) 22. De onderwijzer moet den recruut onophoudelijk herhalen dat de tirailleur nooit van het volle vermogen van zijn geweer het snelvuur gebruik moet maken dan in het toppunt van den strijd. Dat is dus: Bij den aanvalals men den vijand den laatsten schok vóór den stormloop wil toebrengenof tot vervolging van den vluchtenden vijanddie uit zijne stelling is verdrevenof om den vijand van zich af te houden na een mislukten aanval. Bij de verdedigingals de vijand tot stormloopen overgaattot vervolging van den afgeslagen vijand, of tot dekking van den eigen terugtocht. (Oostenrijksch Reglement.) 23. De onderwijzer moet de recruten aan eene strenge vuurdiscipline gewennen. Hij moet er dus op letten, dat bij het tirailleurvuur op grooter afstand dan 400 pas slechts gevuurd wordt door de manschappen die hij daartoe aangewezen heeft. (Zij stellen de beste schutters voor.) Verder, dat wanneer soms de groep vereenigd wordt om op commando's van den groepscommandant eenige salvo's (pelotonsvuur) te gevendit vuur nooit in snelvuur Poirot. Etude sur la Tactique de détail de l'infanterie, 1874.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 151