lts De daarvoor gesloten cliarterpartij bevatte o. a. de volgende be palingen 1°. Het Gouvernement heeft de vrije beschikking over alle plaats ruimte aan boord. 2°. Het Gouvernement is volmaakt vrij wat de inrichting als ziekentransportschip betreft, onder gehoudenheid echter dat hieronder de zeewaardigheid van den bodem niet lijdt. Tevens verbindt het zich, bij eindiging van het contract, het schip weder in den oorspronkelijken staat op te leveren. 3°. Huurprijs per dag 1000, benevens vrij gebruik van steen kolen en van water voor de zieken. (Reparatie- en dokgelden komen voor rekening der Ned. Ind. Stoomvaartmaatschappij). Het maritieme personeel bestond uit beambten der Ned. Ind. Stoomvaartmaatschappij de kapitein was alléén belast met het nautische gedeelte, echter, voor zoover betreft vertrek en reisroute aan den plaatselijken militairen kommandant ondergeschikt. Het hospitaal-personeel, aan boord geplaatst, bestond uit Eén Officier van Gezondheid. Eén Adjudant-onderofficier der Mil. administratie. Eén Ziekenvader. Zeven Hospitaalbedienden (Eur. en Chin.). Vijf Javaansche handlangers. Twaalf kettinggangers. Zoo zulks noodig geoordeeld werd door den Officier van Gezond heid aan boord, b. v. bij em- en debarquement, was de gezagvoer der der Sindoro verplicht, daarvoor het noodige personeel der equi page beschikbaar te stellen. Het hospitaal-personeel was in voeding bij den kapitein der boot, volgens de gewone tarieven der Ned. Ind. Stoomvaartmaatschappij in de voeding der lijders werd, na veel gehaspel en onderhandelen, bij afzonderlijk vastgesteld tarief voorzien door den kapitein dei- boot, volgens de voorschriften van den behandelenden geneesheer, (uitgezonderd wijn, die van Gouvernementswege werd verstrekt.) Voor de verstrekking van een en ander, wat tot veraangenaming- voor de zieken aan boord kon dienen, werd door het Boode Kruis

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 181