- 179 welwillend zorg gedragen; alles wat het hospitaal betrof was Gouver- nements eigendom. Te Batavia gearriveerd, werden nog de volgende veranderingen door de Genie aangebracht 1° Daarstelling van een atappen dak op het achterschip. 2°. Kajuit voor passagiers 2e klasse, in het kuildek vooruit, werd van zijne betimmering ontdaan. 8°. In het voortusschendek werd een gedeelte der. ruimte afgescho ten, om voor magazijn te dienen. 4°. In de voor zieken bestemde ruimten in het tusschendek en kuil dek, en op het bovendek, werden ijzeren kribben geplaatst (de pooten vastgezet in houten blokken) en het getal over te voe ren lijders bepaald, als volgt: Zaal I 36 lijders „II 42 III 12 Achter bovendek 12 Totaal 102 lijders. 5°. Yier ventilatoren werden aangebracht, rechte cilinders, met verschuifbare bovenste tromp, benevens twee stoomventilatoren. 6°. Het schip werd van buiten wit geverwd, en hiermede was de mailboot in ziekentransportschip gemetamor- phoseerd. Ka gedurende zes maanden, aldus, ingericht, gevaren te hebben tus- schen Padang en Atjeh, ter overbrenging van zieke en gewonde mili tairen, werd ter verbetering der ventilatie in Zaal I nog een zeil doek-luchtkoker aangebracht, methouten kap, terwijl ten gevolge van het groot aantal zieken in Atjeh, nog 28 zieken op het voor-bo vendek, op roosters verpleegd werden. Nadat in December 1876 het ziekentransportschip Graaf van Bylanclt in dienst was gesteld, werd de Sindoro voortaan bestemd voor den overvoer van zieke koelies en kettinggangers (traject Atjeh-Padang- Batavia). In verband met deze veranderde bestemming, werden de ijzeren kribben voor het grootste gedeelte weggenomen, en vervangen door verplaatsbare slaaptafels met vast geraamte. Of dit in het be lang der ziekenverpleging was, mag betwijfeld wordenzeker is het,

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 182