17 In Frankrijk werd eerst in 1873 eene commissie van opper- en hoofdofficieren benoemd om het reglement te herzien en den 12™ Juni 1875 verscheen het nieuwe „Réglement sur les manoeuvres de l'infanterie" in het licht. Het bataillon blijft de tactische eenheidde compagnie is gevechts eenheid. Ieder bataillon telt 4 compagniën en heeft eene sterkte van ongeveer 950 man. De compagnie is ingedeeld in 4 sectiënelke twee sectiën vormen een peloton. Elke sectie is op voet van vrede in 2 en op voet van oorlog in 4 escouades verdeeld. De escouade vormt de tirailleurgroep. Behalve de kapitein zijn er drie officieren bij de compagnie. Alleen de kapiteins mogen de ingevoerde signaalfluit gebruiken om de aan dacht tot zich te trekken en dan een wenk of roep te laten volgen. De hoornsignalen mogen in het gevecht slechts op last van generaals of stafofficieren worden gegeven. Het snelvuur mag slechts op commando en op geen grooteren afstand dan 200 M. gebezigd worden. Op enkele schutters schiet men tot op 250 M., op tirailleurliniën en ruiters tot 300 a 400 M., op gesloten soutiens tot 500 a 600 M., op reserven tot §00 M., op groote massa's en op Artillerie tot op 1000 M. Het vuur in gesloten orde is van drieërlei aardnamelijkindi vidueel vuur (charge a volonté), pelotons- of compagnies-salvo's en snelvuur (feu rapide). De afstand moet steeds gecommandeerd worden. Tegen Cavalerie is elke formatie goed als de manschappen kalm blijven en hun vuur tot op korte afstanden sparen; alle tijdroovende en onrust veroorzakende bewegingen moeten vermeden worden Ook kan de compagnie het carré formeeren. De grond-gevechtsstelling der compagnie is de compagniescolonne. Bij het aannemen der gevechtsorde wordt de compagnie in drie deelen gesplitst. Eene sectie zwermt uiteene andere volgt als versterking {renfort)deze twee sectiën moeten tot hetzelfde peloton behooren en worden gecommandeerd door den pelotonscommandant. De twee overige sectiën volgen gesloten als soutien. 2 De wet van 13 Maart 1875 bepaalt wel de sterkte der kaders, maar niet der manschappen op voet van oorlog-. In de Brigadeschool wordt de sterkte op 800 g-eweren gerekend,

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 20