207 er 6 latrines in de zaal, door deuren van de zaal zelve afgesloten, met uit'.oozing en ventilatie naar buitenen permanente doorspoeling met zeewater. Wenscheliik zoude het zijn, hierbij recipiënten van verglaasd aardewerk aan te wenden. Het water wordt aangevoerd van de reservoirs door een systeem van buizen, die niet betimmerd mogen zijn, en wel zoo, dat op alle daarvoor bestemde plaatsen, zoowel zeewater als drinkwater te verkrijgen is. Daarenboven zijn op 4 plaatsen grootere buizen,.van kranen voorzienwaarmede door aanschroeving van caoutchouc slangen het water door de geheele zaal kan geleid worden (voor baden, enz.) Yoor iedere 2 a 3 personen is eene waschkom tegen boord aange bracht, waarboven de kranen uitmondenzij zijn gesloten door eene koperen stop, waardoor het vuile water kan afloopen in een ver plaatsbaren bak en dus verwijderd kan worden. IJsketels, ter verstekking van koel drinkwater, dienen er twee in de ziekenzaal aanwezig te zijn. Aroor de badinrichting verdient aan beveling de plaatsing van twee badkamersop dezelfde manier als de latrines van de zaal afgesloten geventileerd verlicht en naar buiten uitloozende. Tevens moet daar gelegenheid zijn voor stort- en warme baden. Tooi' zoover noodig, wordt in de behoefte verder voorzien door verplaatsbare badkuipendie door caoutchouc buizen gevuld en gele digd kunnen worden. Het tusschendekdat in verschillende afgesloten afdeelingen ver deeld is, is vóór ingericht als reconvalescentendek voor 30 personen, met betimmerden toegangstrap naar het bovendekde inrichting is als die der ziekenzaalechter met patrijspoorten in plaats van geschut poorten en dus met mindere ventilatiewat echter bij de bezwaren, aan het aanbrengen van ventilatie daar verbonden, minder schadelijk werkt, wijl de reconvalescenten toch een groot gedeelte van den tijd aan het bovendek kunnen zijn. Daarachter bevindt zich logies voor- het hospitaal-personeel met magazijn voor de apotheekbeiden door deuren communiceerende met den trap en dus met de recouvalescentenzaal. In het achter-tusschendek bevinden zich de magazijnen voor hos pitaalbehoeften als anderszinsmet toegang tot het bovendek door

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 210