18 Als dadelijk 2 sectiën uitzwermendan volgt het andere peloton geslotenof verdeeld in renfort en soutienin eene formatie naar keuze en in overeenstemming met het terrein. Elke tirailleurgroep wordt op ongeveer 80 M. voorafgegaan door 2 der beste schutters als êclaireurs. De afstand van de tirailleurs tot het renfort mag ten hoogste 150 M., die van dit laatste tot het soutien 350 M. bedragen. Strijdt de compagnie alleen, dan moet zij tot op het moment der beslissing eene intact gesloten reserve be waren. De gesloten afdeelingen kunnen ook in de tirailleurlinie rukken om salvo's of snelvuur te geven. Eene eigenaardigheid van de Fransche bataillonsschool is, dat zij geene voorschriften geeft voor het avanceeren of retireeren van een bataillon in linie, evenmin voor het formeeren van een bataillonscarré en voor het uitvoeren van bataillonsvuur of van handgrepen met het gezamenlijke bataillon. De rendez-vous-stelling voor het bataillon is de colonne doublezijnde eene dubbele colonne van twee compagnies colonnes met 6 pas tusschenruimte naast elkander; de afstand der afdeelingen in de colonne is eveneens 6 pas. Hoofdzakelijk zal het bataillon in gesloten orde met compagnies colonnes exerceerenzoo mogelijk op de stem van den bataillonscom- mandant of anders door tusschenkomst van adjudanten en ordonnansen. Een bataillon, dat in verband met andere bataillons strijdt, moet zijn front niet meer dan 300—350 M. uitbreiden. Op die ruimte moet de commandant den werkkring zijner compagniën concentreeren en geene divergeerende bewegingen gedoogen, omdat deze de krachten versnipperen, de werking verminderen, de leiding bemoeilijken en het dooreenraken der troepen veroorzaken. Het Fransche reglement schijft op eene meer bepaalde wijze dan het Duitsche voor, welke gevechtsformatie in beginsel moet worden aangenomen door een bataillon, dat in verband met andere bataillons strijdt, zonder die formatie" echter absoluut te noemen. De normale gevechtsvorm voor een bataillon uit de eerste slaglinie is de volgende: Twee compagniën in de voorste linie en twee gesloten compagniën als reserve in de achterste linie. De beide voorste compagniën lossen zich elk op in 3 echelonsnamelijk

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 21