19 1° echelon ééne sectie in 4 escouades of groepen verdeeld, welke echter voorloopig gesloten blijven, doch die later de tirailleurketen vormen. Elke groep heeft op 80 M. zijne twee beste schutters als éclaireurs vooruitgezonden. 2° echelon ééne gesloten sectie als renfort op 150 M. achter het eerste echelon. 31' echelon twee gesloten sectiën als soutien op 300 350 M. achter het tweede echelon. Het 4° echelon wordt gevormd door de twee gesloten compagniën, die op 500 M. achter het derde echelon volgen. Deze afstanden duiden het maximum aandoch zelfs in afwisselend terrein mag de diepte niet minder dan 500 M. worden om eene te vroege vermenging der onderdeelen te voorkomen en het bij opvolging in gevecht brengen der strijdkrachten te verzekeren. Deze formatie wordt op 2000 M. afstand van den vijand aange nomen; de bataillonscommandant moet aan de commandanten der beide voorste compagniën duidelijk aanwijzen tegen welk punt zij moeten oprukken en welk terreingedeelte zij moeten dekken. Op 800 M. van den vijand gekomenopenen de éclaireurs het vuur, de groepen verspreiden zich daarachter „en tirailleurOp ongeveer 600 M. nemen de groepen het vuur over.; alles blijft avanceeren; de „renforts" lossen zich gaandeweg in de tirailleurketen op; de „soutiens" komen er dichter bij. Zijn de „renforts" geheel ver bruikt, dan komt een gedeelte der „soutiens" gesloten in de linie om het vuur te versterken. Langzamerhand worden ook de soutiens ge heel tot versterking der tirailleurlinie aangewend, terwijl ééne der reserve- compagniën daarvoor in de plaats treedt. Het avanceeren geschiedt intusschen sprongsgewijze, onder gebruikmaking van alle terreindek kingen, totdat men bepaald niet verder komen kan. Alsdan rukken alle nog voorhanden zijnde ondersteuningstroepen in de linieen tracht men door een concentrisch snelvuur den'vijand te schokken. Bevindt men zich nu reeds zóó dicht bij de vijandelijke stelliug, dat men hopen mag, haar in één aanloop te bereiken, dan voert men ééne der reserve-compagniën gesloten tot den aanval voorwaarts. Deze compagnie sleept nu alle andere troepen met zich mede, de tamboers slaan, de manschappen planten de bajonet op, en de geheele linie

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 22