20 stort zich onder het roepen van: En avant!" op den vijand. Zoo noodig wordt zelfs de laatste compagnie bij den stormloop ge bruikt, doch dan moet eene reserve-compagnie door de tweede slag linie gegeven worden. Na het binnendringen van de vijandelijke stelling gaat de tirailleurlinie zoover voort, tot dat zij een punt bereikt heeft, waaruit zij den geslagen vijand met haar vuur verder kan vervolgen. De reserve stelt zich daarachter op, en het eerste moment van rust wordt ge bruikt om de orde en de normale gevechtsformatie weer te herstellen. Slechts als de vijand zichtbaar in wanorde is, mogen enkele afdeelingen hem vervolgendoch vooral niet op te grooten afstand van de eigen troepen. Mislukt de aanval, of bij een tegenaanval des vijands, dan moet de' reserve-compagnie de gevechtslinie opnemen en haar den tijd verschaffen om zich te verzamelen en meer achterwaarts stelling te nemen. In het defensief acht het reglement een verminderden afstand der echelons voordeelig. De ren forts worden dan ongeveer 100 M. achter de tirailleur linie de soutiens even ver achter de renforts en de reserve 300 M. achter de soutiens opgesteld. De tirailleurlinie moet van den beginne af sterk bezet zijn en in overeenstemming met het terrein, dus niet overal op gelijke wijze. De ondersteuningstroepen moeten vooral achter de vleugels en achter de zwakke punten worden geplaatst. Het reglement zegt, dat de bataillons- commandant doordrongen moet zijn van den grondregel, dat voor het moreel van den troep niets schadelijker is dan het volharden in het defensief en dat hij den vijandals deze in weerwil van het vuur toch nabij de stelling komt, met zijne reserve vastberaden moet aanvallen. De terugtocht uit eene stelling wordt het beste in echelons uit gevoerd. Den commandant van een bataillondat geïsoleerd moet strijden wordt aanbevolen zijne krachten te sparensteeds eene reserve te bewaren, zijne flanken te dekken, zich eene terugtochtslijn te verze keren, al hetwelk slechts door eene diepe formatie te verkrijgen is. In het offensief wordt tot inleiding van het gevecht in den regel ééne compagnie gebezigdeene tweede compagnie volgt haar om de

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 23