21 gevechtslijn te verlengen, een flank- of schijnaanval uit te voeren of de voorste compagnie te ondersteunen. De beide andere compagniën volgen als reserve. Op liet beslissend oogenblik wordt ééne dezer compagniën gesloten .voorgebracht om de beide voorste tot den storm aanval mede te sleepen. In het defensief zullen dadelijk 2 compagniën in de voorste ge- vcchtslinie genomen worden en naar omstandigheden door de beide andere worden versterkt; doch onder alle omstandigheden en tot eiken prijs moet men eene gesloten reserve behouden. Het Fransche reglement onderscheidt zich vooral daardoor van het Duitsche, dat het tevens een beknopt tactisch leesboek vormt. In Engeland kwam in het jaar 1876 eene bijlage op hot reglement uit, waarin een normale aanvalsvorm voor een bataillon infanterie in den geest der nieuwere tactiek werd vastgesteld, hoewel de organi satie van het bataillon daarmede moeilijk in overeenstemming is te brengen. Het bataillon bestaat namelijk op voet van oorlog uit 8 compag niën, elk van 90 a 100 man. De compagnie wordt in 2 halve com pagniën en 4 sectiën verdeeld. De gevechtsformatie bestaat uit twee halve bataillonscolonnes, elk van 4 compagniënachter elkander in colonne opgesteld. Deze colonnes worden door samentrekking op de lL'en5c of op de 4° en 8° compagnie geformeerd de formatie moet worden aangeno men als het bataillon in het vijandelijk artillerievuur komt, hetgeen in open terrein reeds op een afstand van 3000 4000 yards van den vijand het geval zal zijn. Op de waarschuwing Form to attack komen van elk half-bataillon de twee voorste compagniën voor en stellen zich naast elkander op, elk met compagnie „en tirailleur" en met. de andere helft als soutien op 150 a 200 yards daarachter. Elk dier tirailleur-afdeelingen zendt op 100 150 yards 2 a 3 man als scouts vooruit. (Dit is eene navolging van de Fransche éclaireurs.) De soutiens staan in geopende liniedat iselk rot met 2 pas tusschenruimte. 1000 yards 914 M.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 24