22 Tirailleurs en soutiens tezamen wordt de aanvalslinie (attacking- line) genoemd. Deze wordt op 200 a 300 yards gevolgd door de twee andere compagniën van elk half-bataillon als ondersteuningslinie (sup- porting-line). Aldus geformeerd gaat het bataillon vooruit; in het werkzame infanterievuur gekomen, wordt de tirailleurketen, zoo noo- dig, door de soutiens versterkt. Dit kan reeds op 800 yards van den vijand noodzakelijk worden, maar moet zoo laat mogelijk gebeu ren.—De scouts worden intusschen door de tirailleurlinie opgenomen. (Zij werpen zich daartoe op 500 yards van den vijand neder). Als de soutiens geheel in de tirailleurlinie zijn opgenomen, moet de supporting-line deze tot op 300 yards naderen. Het verdere avan ceeren geschiedt desverkiezende sprongsgewijze, hoewel dit niet uit drukkelijk is voorgeschreven. Op 300 yards van den vijand moet de aanvalslinie altijd door de supporting-line versterkt worden. Op 100 a 150 yards van de vijan delijke stelling gekomen, gaat de geheele linie tot den stormaanval over, waarbij tamboers en hoornblazers den stormpas aangeven en de troep zich met een hoerah! op den vijand stort. De instructie bevat ook nog voorschriften omtrent de flankforma tiewaardoor men of zich tegen een Hankaanval beveiligt, öf den vijand tracht te omvatten. In die formatie wordt slechts één half- bataillon tot den frontaanval, als boven, ontwikkeld, terwijl het andere half-bataillon als reserve achtergehouden wordt. —Yan de brigade, welker sterkte 3 a 4 bataillons bedraagt, moet ten minste één bataillon als reserve achterblijven. Staan nu twee bataillons in de voorste linie, dan nemen zij beide, doch staan er drie, dan nemen de vleugelbataillons de flankformatie aan. In België werd bij koninklijk besluit van den 22™ April 1874 een nieuw reglement op de exercitiën en manoeuvres der Infanterie in gevoerd. Het bataillon bestaat uit 4 compagniënde sterkte op voet van oorlog bedraagt 900 man. De compagnie telt behalve den kapitein nog 3 officieren, 8 onder officieren, 10 korporaals en 3 hoornblazers; de tamboers zijn afgeschaft. De compagnie is verdeeld in 3 pelotons, het peloton in 2 sectiën,

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 25