257 de groepen meer of minder doen aaneensluiten tot verkrijging van gunstiger dekking of betere vuuruitwerking (kruisvuren), zonder dat daardoor echter ooit twee tirailleurs achter elkander komen te staan. Het verzamelen van de groep. 3, 20, 22 en ook 23 van het reglement.) Yolgens het reglement zijn er vier verschillende gevallen, waarin de groep zich om den groepscommandant moet verzamelende ge noemde behandelen elk één dier gevallen. In 3 en 22 dient daartoe het commando „"Verzamelen" voor 20 het commando „Cavalerie," en voor 23 het commando „Inrukken." 3 geeft aan, hoe de onderwijzer zijne verspreide groep vereenigt op de lijn, waarin de tirailleurs verspreid staan. 22 leert, dat het verzame len zoowel vóór- als achterwaarts geschieden kan van de lijn, waarin de tirailleurs zijn opgesteld. Wij hebben hiermede volkomen vrede, doch vinden, dat voor ver schillende wijzen van uitvoering ook verschillende commando's noodig zijnhoe kunnen anders de tirailleurs raden, waar zij zich hereeni gen moeten? Nu geeft het Nederlandsche voorschrift voor het geval in 3 be doeld, het- commando„Rechts (Links) Herstelt de groep." De vleugelman blijft staan, de andere manschappen sluiten door den flankmarsch aan en stellen zich op twee gelederen. Dit commando geeft duidelijk aanwat verlangd wordtdat de groep verrichten zal. Wil men per se het commando „Verzamelen" behouden, zoo geve men daarbij ten minste aan, waar en op welke wijze moet worden verzameld. Voor 3 moet dan het commando luiden „Rechts (Links) Op de plaats, Verzamelen." Volgens het Indische reglement geschiedt dit op den man van het 17 Het Nederlandsclie voorschrift op het tirailleeren heeft evenmin de frontuit breiding van een ontwikkeld tirailleurpeloton in verband gebracht met het gevechts front eener compagnie. De groep van 16 man beslaat eene uitgebreidheid van 20 M, de sectie (3 groepen 2 intervallen) van 97.50 M. en het peloton (6 groepen -+- 5 intervallen) van 214 M.; terwijl eene compagnie van 200 man op één gelid, a 0.75 M. per man, slechts een gevechtsfront van 150 Meters mag beslaan.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 260