260 In de plaats van het commando: „Cavalerie" stellen wij voor het commando: „Groepenformeeren", dat ook in 99 der Compag- niesschool voorkwam, en dat bovendien in overeenstemming is met het signaal 11, Groepenformeerendat op bladz. 54 van het nieuwe reglement als waarschuwing tegen cavalerie wordt voorgeschreven. Waarom toch voor eene zelfde beweging een verschillend commando en signaal gekozen De uitvoering van het commando geschiedt dan als volgt Op het commando of signaal „Groepenforïieeren" vereenigen zich de tirailleurs snel bij hun groepscommandant, die daartoe zijne plaats vóór of m het midden van de groep kiest, stellen zij zich arm aan arm op één gelid met het front naar den vijand en maken vaardig, om op het commando van den groepscommandant salvo's te geven. Wordt de groep aan alle zijden bedreigd dan formeert zij den kring. Wij hebben met opzet voorgesteld, dat de groepscommandant zich vóór of in de groep plaatst om haar te vereenigen, omdat verschillende schrijvers de verzameling achterwaarts tegen cavalerie ten sterkste afkeuren. De generaal Von Verdy du Vernois schrijft o. a. „Om trent het gedrag van tirailleurs bij een onverwachten aanval van ca valerie valt slechts op te merken, dat de infanterie in staat is door haar vuur eiken aanval af te wijzen, als zij maar schieten kan en be daard haar vuur afgeeft. Op de formatie, waarin zij zich daarbij be vindt, komt het volstrekt niet aan. Het slechtstewat de infanterie in zulke oogenblikken kan doen, is zich in den looppas achterwaarts te willen verzamelen." Als voorbeeld haalt die schrijver het volgende aan„In het relaas van eene troepenafdeeling, die in den slag van Königgratz door 2 Oostenrijksche eskadrons Ulanen verrassend werd aangevallen, wordt vermelddat de tirailleurlinie, door zich neder te werpen, alle verlies voorkwamslechts één man, die zich bij het sou tien verzamelen wilde, werd gewond. De dappere Ulanen echter verloren de helft hunner manschappen." Ook de kolonel Philebert schrijft in zijne „Méthode d'instruction" voor, dat de verzameling- van de tirailleurs tegen cavalerie altijd in de vuurlinie en nooit achterwaarts moet plaats hebben. Wat dus een goede maatregel tegen cavalerie is, zal het evenzeer tegen den Inlandschen vijand zijn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 263