23 de sectie in 2 oscouades; de escouade vormt de tirailleurgroep. De elementaire instructie in het tirailleeren wordt reeds aan re- cruten onderwezen, eerst zonder geweerlater met liet geweer, kun nende de tirailleur dit naar verkiezing dragen. Voor soutiens en reserven is bepaald, dat zij bij voorkeur liet geweer omlaag zullen dragen. Het verspreiden heeft plaats op een der vleugellieden voor waarts of op de plaats; de normale afstand is 3 pas tusschen twee tirailleurs. Het vuren op groote afstanden is slechts geoorloofd voor de beste schuttersde overigen mogen niet beginnen, vóórdat zij op den afstand zijn gekomen, waarop de baan geheel bestrijkend is. Het salvo-vuur der geheele groep wordt gebezigd tegen vijandelijke groepen, die zich blootgeven om vooruit te komen. De vuren in beweging geschieden na eiken sprong van 25 a 30 pasde onderwij zer wijst den richtingsman der groep het punt aan, waar hij halt moet houden; de overigen regelen zich daarnaar. Eene compagnie, die bestemd is voor het tirailleurgevecht, is ge woonlijk in colonne geformeerd. In den aanvang ontwikkelt zij niet meer dan ééne sectie (j comp.). In geen geval mag zij meer dan 2 pelotons ontwikkelen. De bewegingen geschieden zooveel mogelijk in den gewonen pasmen gebruikt den looppas om zich snel te verzamelen of om een open terrein te doorloopen, dat door den vijand bestreken wordt De tirailleurs blijven groepsgewijze bijeen; de intervallen tusschen de groepen hangen van het terrein af. Als men vooruitgaat zonder 's vijands positie te kennen, laat men eenige intelligente manschappen als éclaireurs vooropgaan. In den marsch zijn de groepscommandanten vóór hunne groepen. De taak der groepscommandanten kan men aldus resumeeren: al- standen schatten; vizierhoogten controleeren; het vuur doen al- ot toenemen naar den loop van 't gevecht; door de beste schutters de t moeilijkst te treffen doelen laten beschieten; een langzaam vuur ge bruiken tegen verspreide schutters of goed gedekte groepeneen levendig vuur tegen ongedekte groepen of om een aanval voor te bereiden of af te slaansalvo's gebruiken tegen een vijandelijk sou tien, tegen eene batterij, die oplegt om van stelling te veranderen, tegen een groep stafofficierende tirailleurs oefenen om spoedig eene

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 26