285 den voldaan door betaling van het dubbele van hetgeen op dat oogen- blik werd geheven; 7(' de restitutiën van vijf- en tienjarige fournissementen zouden ophouden 8e bij hertrouwen van officieren zou het fewjarigfournissement telkens op nieuw worden gestort; 9e gepensioneerde officieren waren bjj het aangaan van een huwe lijk aan dezelfde bepalingen onderworpen 10° van alle indemniteiten voor huishuur, genoten wordende door officieren niet in garnizoen op ééne der drie hoofdplaatsen van Java zoude 20 worden gekort ten voordeele van het fonds lle van de pensioenen der weduwenvan en met 1 Januari 1886, zou zulks vooreerst voor vijf jaren worden gekort: 20 °/0 voor zooveel die in Europa werden verteerd; 20 °/o voor zooveel die in Indië genoten werden door weduwen, geene kinderen te onderhouden hebbende, en 10 °/o V001' zooveel zij in Indie genoten werden door weduwen met kinderen 12e de administratiekosten zouden komen voor rekening van de lande. Deze voor contribuantendeelgenooten en bedeelden zoo bezwarende resolutie vond geen gunstig onthaalen vooral het verminderen der pensioenen maakte zulk een ongustigen indruk, dat in Nederland het bij punt 11 bepaalde niet werd opgevolgd. Toen het ■bericht van deze afwijking alhier ontvangen werd, werden de bevolen kor tingen ook hier buiten werking gesteld. Door deze afwijking van de resolutie en het aanhoudend toenemen van het getal bedeelden bleef de toekomst van het fonds onzeker. Met juistheid is hier omtrent echter niet veel te zeggen, dewijl sedert 1880 geene verslagen meer waren opgemaakt, het kasboek niet meer was in geschreven en evenmin volledige registers waren aangehouden Het niet inschrijven van het kasboek trachtte men in 1839 te herstel len door de betrekkelijke staten van de Algemeene Eekenkamer op te vragendoor deze werd echter slechts gedeeltelijk aan dit verzoek voldaan door de aanbieding der staten over 1835 t/m 1839, waar- bij echter alleen voor het laatste jaar eene recapitulatietevens daar bij mededeelendedat andere gegevens niet door haar verstrekt konden wordenen dat de door haar overgelegde staat van het fonds

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 288