294 geene sprake zijn, en zullen het salvovuur en de bovengenoemde storm- regel hunne toepassing vinden. Maar waar de ontwikkeling van eene tirailleurlinie mogelijk wordt, moet men het groepensysteem gebrui ken om door een oordeelkundig vuurgevecht den vijand zóó nabij te komen en tevens zóó te schokken, dat de bestorming met de bajonet nog slechts de slotscène van den strijd behoeft te zijn. De Indische Infanterie heeft altijd te velde met betrekkelijk gerin ge strijdkrachten moeten woekeren. Door het achterlaadgeweer is echter hare gevechtskracht stellig viermaal verdubbeld, mits zij van dat geweer het meest mogelijke nut heeft leeren trekken. De oude stormtactiek is echter met hare tegenwoordige bewapening niet in o vereens lemming te brengen. Het vuurgevecht moet op den voorgrond gesteld worden, en de elementaire opleiding van den soldaat op dat gezonde beginsel gebaseerd zijn. Daarin schiet echter, naar ons ge voelen, het nieuwe reglement te kort. Wij zullen thans "nog eenige denkbeelden over het vuurgevecht mededeelen van de meest bekende tactici der laatste jaren. Het onderwerp is, dunkt ons, gewichtig genoeg om er zoo lang bij stil te staan. Het strekt tevens tot meerdere bevestiging van ons af keurend oordeel over het reglement. von SCHEEFF. Studiën zur neuen Infanterie-Taktik. 1872. Tot eene krachtige voorbereiding van den aanval is het noodzake lijk eene tirailleurlinie tot op 200 a 400 pas van de vijandelijke stel ling te brengen en een vooraf gekozen aanvalspunt dier stelling con centrisch en onafgebroken te doen beschieten, totdat de bestorming volgen kan. De tirailleurlinie moet zooveel geweren in werking brengen als het terrein maar eenigszins toelaat. Zij gaat van de grenzen van het haar bereikend artillerievuur in één aanloop voort tot in de grenzen van het werkzame vijandelijke infanterievuur. Dit vooruitgaan geschiedt, zoolang het maar eenigszins mogelijk is, zonder zelf te vuren. Slechts daar, waar men den bezielenden invloed van het vuren niet missen kan (bijv. bij jonge troepen) of waar bepaalde toestanden

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 297