298 stormaanval stort zich alios, tirailleurs, soutiens, compagnieën, in versnelden gang, zoo snel als de krachten slechts toelaten, op den vijand Do eerste vervolging van den vijand geschiedt slechts door het vuur. Er komen thans weer oogenblikken, waarin gevechts discipline en bedrevenheid der troepen van 't grootste belang zijn. Ieder officier moet medewerken tot een spoedig herstel van de orde en het tactisch verband. Zelfs terwijl de troep nog met het vervol- gingsvuur bezig is, zal reeds met eene ordelijke opstelling begonnen worden. De bevelhebber moet bepalen, wie de verdere vervolging op zich. neemt, en tot hoe verwie de veroverde positie bezetwie de ver overde stelling van achtergebleven vijandelijke afdcelingen zuivert en bijv. een dorp doorzoekt tot opsporing van verborgen krijgsmate- ï'iaal. von Hoffmann. Die Feiierdiscipline. 1872. De vuurdiscipline moet streng gehandhaafd worden, ten eerste: om munitieverspilling te voorkomen, en ten tweede: om van het vuur de meest mogelijke uitwerking te verkrijgen. Het spoedig verbruiken der munitie is toe te schrijven aan onge motiveerd vuur op groote afstanden, vuur gedurende de beweging, het zelfstandig vuren van iedereen in eene stelling en het snelvuur. Het vuur op groote afstandenwaarop men te nauwernood iets van den vijand kan zien, is ondoelmatig. Op dezen regel zijn echter uit zonderingen, waarbij zulk vuur bepaald noodzakelijk wordt. Bijv. Als men op verren afstand met het bloote oog kan zien, dat de vijand zich op bepaalde punten ophoopt. Verder als een krachtig middel tot vervolging. Eindelijk als eene kleine afdeeling tot taak heeft het voortrukken van een vijandelijken troep zoolang mogelijk tegen te houden. Bij dit alles moet echter alléén salvovuur en nooit tirailleur- of snelvuur gebruikt worden. Hoewel over het algemeen geen vuur in beweging moet aangewend worden, zou het toch verkeerd zijn, dit geheel af te schaffen. Als men in het avanceeren op minder dan 1000 pas van den met achterladers gewapenden vijand gekomen is, wordt dit vuur nood zakelijk. Maar ook dit vuur moet aan bepaalde regels onderworpen

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 301