301 zetting van het infanteriegevecht. Salvo's zijn slechts in bijzondere gevallen te gebruiken, voornamelijk in den vorm van zwermsalvo s, vooral in het defensief. Snelvuur als laatste acte van de voorbereiding tot den stormaanval of als laatste weermiddel van de verdediging. Een bijzonder groot gewicht hecht hij aan het instellen van vuur- pauzen door middel van een schril fluitje, omdat het alléén daardoor mogelijk.blijft het vuur te beheerschen en te leiden. lew al. Tactique de Combat. 64. 1874. Men begint liet tirailleur vuur met één of twee man van elke groep en vermeerdert dat aantal naar den loop van het gevecht. Op grooten afstand moet het vuur angzaam zijn het wordt leven- - digernaarmate men dichter bij den vijand komteindelijk op het goede punt, op de plaats, waar de vijand goed gezien wordt, geeft men aan het vuur de grootst mogelijke intensiteit. Het tirailleurvuur moet echter nooit onbeperkt vrijgelaten worden. Integendeel zal men het binnen enge grenzen houden. De officieren en onderofficieren zullen voortdurend hun invloed Op het vuur doen gelden. Zij zullen de richting, de vizierhoogtende man schappen per groep, het oogenblik van aanvangen en van ophouden bepalen. Zij zullen alle middelen aanwenden om de munitie te sparen en ze ter juister tijd te gebruiken. "Wanneer zich een doel van eenige uitgestrektheid aanbiedtzullen zij salvo's bezigen door de groep op één gelid te vereenigen. Dit vuur heeft groote voordeelen, maar het vereischt veel disci pline eneene groote gehoorzaamheid van de soldaten. Het vrije vuur wordt dus alleen in verspreide orde gebruikt; is de groep aaneengeslotenclan wordt het verboden en bezigt men of het salvoof het snelvuur met een bepaald getal patronen. De aanval wordt niet in een aanloop verrichthij bestaat uit opeen volgende sprongen. Sommige punten van het terrein bieden dekking aanwaarvan men gebruik maakt om uit te rusten. Op die rust plaatsen is het vuren mogelijk; daar kan men juistheid en intensiteit van het vuur verkrijgen, en zoodoende den weg naar eene nieuwe éta- pe bereiden. Gedurende den stormloop moet niet geschoten worden. Die oogen-

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 304