302 blikken zijn t gevaarlijkst 5 men moet ze zooveel mogelijk verkorten en dus niet stilhouden óm te vuren. Alvorens den storm te beginnen moet men den verdediger met krachtige salvo's schokken j maar een maal den storm begonnenmoet men niets anders trachten te verkrijgen dan de grootste snelheid. Bij de verdediging en bij den terugtocht is het gebruik der vuren hetzelfde als bij den aanval. Zoolang de vijand weinig tirailleurs laat zien, is het tirailleurvuur het eenig mogelijke. Laat de vijand wat meer aaneengesloten krach ten ziendan is het salvovuur het aangewezene, bovenal op het oogen- blik dat hij stormloopt. Het is vooral in het defensief, dat vuur op commando waarde heeft tegen Infanterie of Cavalerie. Vuren op commando kunnen op tweeërlei wijze gegeven worden, met een bepaald getal patronen of met salvo's. Bij den aanvaller is de eerste wijze, bij den verdediger de tweede verkieslijker. De Infanterie, die genoeg gedisciplineerd is om goed gerichte vu ren op commando te geven, bezit een element van groot overwicht. De instructie moet onophoudelijk het bereiken van dit doel in het oog hebben. Het salvo is bij uitnemendheid een vuur van weerstand. Wij raden het gebruik er van ten sterkste aan. De generaal zegt, dat liij het met sommige Duitsche schrijvers hieromtrent niet eens is, en heeft waarschijnlijk Von Scherff op het oog. In dat geval is hij ech ter minder juist, want Von Scherff wil geenszins dat de stormende aanvaller stilhoudt om te vuren. De Duitschers hebben dan ook meermalen onder stormloopen geschoten en hielden daarbij de kolf van 't geweer onder den arm. Ion Scherff beweert terecht, dat, als men vóór den stormaanval door het hevig vuur den verdediger gedwongen heeft om achter zijne dekkende stelling weg te schuilen, en men bij het stormloopen geheel met vuren ophoudt, de verdediger op nieuw te voor schijn komen en zijn vuur hervatten zal. Zou onze Inlandsclie vijand niet evenzoo handelen? Bovendien heeft de aanvaller in Indië dikwerf te worstelen met het opruimen van chicanes, alvorens hij den verdediger te lijf kan gaan: gedurende dat oponthoud moet het vuren wordeii voortgezet.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 305