304 100 pas als normalen afstand voor. (Deze afstand was ook in de 2c afdeeling der Compagniesschool aangenomen.) In de tweede plaats is het volstrekt noodigdat het vuur in de hand gehouden wordthetzij door een bepaald getal patronen snel vuur hetzij door groepensalvo's. Dit laatste verdient overalwaar het maar eenigszins toe te passen is, de voorkeur, bovenal met Inlandsche soldaten. Als de Duitsche officieren reeds klagendat het zoo moeilijk viel om de soldaten uit hunne laatste dekking te doen opstaan en den stormaanval te beginnen doordien men het snelvuur niet kon doen ophoudenen de officieren soms gedwongen waren met de sabel de trompen der geweren omhoog te slaan, geloo- ven wij, dat het bij onze soldaten niet gemakkelijker zal vallen het vuur ter juister tijd te doen eindigen om storm te loopen. Men geve het dus niet uit de hand. In de derde plaats is het commando „avanceeren" totaal onge schikt om den man met élan te doen vooruitsnellen. Wel is waar heeft het reglement verzuimd voor te schrijven, dat de groep zoo snel mogelijk vooruit moet rukkenmaar wij vertrouwen, dat elk officier zulks beter begrijpen zal. Niemand zal zoo dwaas zijn om in den gewonen gang storm te loopen De Indische samensteller heêft hier den tekst van het Nederland- sche voorschrift letterlijk nageschreven, maar het Nederlandsclie commando„versnelde pas" door het woord Avanceeren vervangen, zonder daarbij te bedenkendat dit laatste woord de uitvoering verandert, tenzij die nader omschreven wordt, wat juist verzuimd is. Het commando „avanceeren" is dus hier geheel misplaatst. Het commando„versnelde pas" wordt ook reeds in de Recrutenschool, 129, tot datzelfde doel gebezigd. In de vierde plaats is de bepalingdat de onderwijzer bij den Dat de voorbereiding van den storm door artillerie-en infanterievuur nog soms te wenschen overlaat, getuigt de kapitein De Wijsin het I. M. T. 2e afl. 1879. „Het gevecht moet op een zoo groot mogelijken afstand door de artillerie worden ingeleid en men moet niet tot stormen overgaan voordat liet vijandelijk vuur zooveel mogelijk tot zwijgen is gebracht. „Het stormen had dikwerf groote aantrekkingskracht voor onze colonnecommandan ten en men ging er te spoedig toe over."

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 307