305 stormaanval door eenige tirailleurs kan doen vuren, onmogelijk uit te voeren, als de daarop volgende alinea voorschrijft, dat hij bij den aanval vóór do groep moet zijn. In de slot-alinea van diezelfde staat echter xveêr, dat de onderwijzer en groepscommandanten bij het attaqueeren zicli vóór de tirailleurlinie stellen. Hoe is dit alles nu samen te rijmen? Wij achten het vuren van eenige manschappen onder liet. opruk ken ten aanval in sommige omstandigheden niet kwaad om redenen hiervoren in eene noot genoemd, maar zouden juist die aangewezen manschappen vóór de groep laten gaan. De officieren en groepscom mandanten blijven achter de linie, laten de manschappen onder het loopen aaneensluiten en zorgen, dat niemand achterblijft. Op het commando „attaqueeren" houdt het vuren opde officieren stellen zich vóór de groepen en heffen het Hoera! aan. Het commando Attaqueeren. moet, even als in de Recrutenschool is voorgeschreven, op korten afstand van het aanvalspunt worden uitgesproken, 20 a 30 pas. Die afstand wordt ook iu 40 der Compagniesschool ge noemd waarom moet nu in de Tirailleurschool reeds op 40 a 50 pas van het aanvalspunt het geweer worden geveld? Al die uiteenloo- pende bepalingen maken ons exercitiereglement tot een doolhof. Yan opmerkzaam maken op en aanwijzen van het aanvalspunt aan de tirailleurs behoeft bij den storm geene sprake meer te zijn. Als de officie ren vooropgaan, wordt het aanvalspunt op de eenvoudigste en rid- derlijkste wijze aangewezen. Wij zullen thans als een vervolg op de door ons voorgestelde grondregels eene proeve van eene TirailleurschoolElementaire oplei ding van den recruut tot tirailleur, laten volgen. Wij verzoeken echter den lezer nadrukkelijk, deze proeve niet anders dan als eene poging te beschouwen om tot een beter reglement te komen. 33. De klasse recruten ter sterkte van 12 tot 20 man vormt ééne tirailleur groep. De onderwijzer treedt op als groepscomman dant; de guides nemen als geoefenden plaats op de beide vleugels. Het onderwijs wordt aan elke groep afzonderlijk gegeven. Eerst wanneer de groep volkomen bedreven is in alleswat in de TIRAILLEURSCHOOL. 20

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 308