306 grondregels en in de 3640, 4656, 5767 en 70 wordt voorgeschreven, kunnen twee groepen tot eene sectie vereenigd wor den volgens 40, ten einde die bewegingen te leeren, welke meer in 't bijzonder voor de sectie zijn bepaaldvoornamelijk die van 67 68 en 69. Het verspreiden. 34. Bij het verspreiden nemen de tirailleurs in elke groep een onderlingen afstand van ééne pas. Worden de twee groepen eener sectie te gelijk verspreid, dan moet tusschen den linkervleugelman van de rechtergroep en den rechtervleugelman van de linkergroep een afstand (interval) van 20 pas onderhouden blijven. Eene verspreide groep mag niet meer uitgebreidheid in front be slaan dan twee pas per man. Binnen deze grenzen kan de onder wijzer elke groep meer aameen doen sluiten en zoodoende het interval tusschen twee groepen tijdelijk vergrootenals hij dit noodig acht tot het verkrijgen van gunstiger dekking of betere vuuruitwer- king. (Kruisvuren.) 35. Het verspreiden moet in den regel geschieden, terwijl de groep marcheerthetzij in fronthetzij uit de flank met verdubbelde rottenop twee gelederenof op één gelid. 36. Marcheert de groep in frontdan wijst de onderwijzer aan den rechter (linker) vleugelman van het voorste gelid het punt aan waarop deze marcheereu moet, en commandeert: Schuinslinks rechtsverspreiden. De rechter (linker) vleugelman marcheert rechtuit en maakt de passen van halve lengtede overige manschappen marcheeren schuins links (rechts) en stellen zich op één gelid op één pas van elkander, de manschappen van het achterste gelid altijd links van hunne voor lieden. Zoodra zij hunne plaatsen hebben ingenomen, marcheeren zij in front, houden do richting en den afstand naar den vleugelman op wien verspreid is, en verkorten den pas, tot dat de onderwijzer com mandeert

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 309