307 37. Marcheert de groep uit de flank en moet zij naar voren verspreid worden, dan wijst de onderwijzer het punt van directie aan den voorsten man van het geliddat bij den opmarsch vóór zou komen, en commandeert: Schuinslinks rechtsverspreiden. De man aan het hoofd marcheert rechtuit en maakt de passen van halve lengte; de overige manschappen marcheeren door den scliuin- schen marsch links (rechts) opnaar de regels van 54 der Recruten- school; stellen zich op één gelid op één pas van elkander, de man schappen van het achterste gelid altijd links van hunne voorlieden houden de richting en den afstand naar den manop wien verspreid is, en verkorten den pas, tot dat de onderwijzer commandeert: Opmerking. Bij het aannemen van den marsch uit de flank op één gelid, waar het pad geen breeder front toelaat, moeten de beide manschappen van elk rot steeds op elkander volgen, opdat de tirail- leurgroep onmiddelijk tot het gevecht gereed zij. 38. Moet de groep met het front achterwaarts verspreid worden, dan commandeert de onderwijzer: 1Rechtsomkeert 2. Schuinslinks rechtsVerspreiden. Na het rechtsomkeert maken in den marsch is de uitvoering als in 36 of 37. 39. Wanneer de groep eene stelling moet innemen en zich vlak achter hare plaats bevindt, commandeert de onderwijzer: Links Rechtsuit de flank verspreiden. De rechter (linker) vleugelman blijft staan of houdt halt; de overige manschappen marcheeren links (rechts) uit de flank en nemen bij opvolging den noodigen afstand, waarbij de manschappen van het achterste gelid zich tussclien die van het voorste en links van hunne voorlieden plaatsen. VOORWAARTS, waarop de gewone pas wordt aangenomen. VOORWAARTS, waarop de gewone pas wordt aangenomen. 3. VOORWAARTS.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 310