308 Ieder man, die zijne plaats bereikt lieeft, maakt halt, front naar den vijand, en dekt zich. 40. "Wanneer tot de beoefening van het sprongsgewijze vuren met groepen de vereeniging van twee klassen tot ééne sectie noodig wordt (zie 68) dan treedt een der onderwijzers als sectiecom mandant op, en wordt bij zijne groep als groepscommandant door een der geoefenden vervangen. Elke klasse blijft in haar geheel en vormt eene halve sectie; de groepscommandanten plaatsen zich als guides op den rechter en linkervleugel der sectie, de geoefenden in het opsluitend gelid. Bij het aannemen van de verspreide orde dienen de commando's van den sectiecommandant alleen tot waarschuwing van de groeps commandanten. De groepen voeren de tot het verspreiden noodige bewegingen uitsluitend op de commando's van de groepscommandanten uit. 41. Marcheert de sectie in front, en wil de onderwijzer ze in haar geheel doen verspreiden, dan commandeert hij Op de rechter linieergroep verspreiden. De groepscommandanten komen voor het midden hunner groepen en rechter commandeerendie van de groep: Imker r Schuins -rechts. Schuins links De beweging wordt in elke groep uitgevoerd volgens 36. De door den onderwijzer benoemde groep is de groep van directiede andere groep m'oet onder het verspreiden het interval van 20 pas winnen. 42. Marcheert de sectie in colonne met halve sectiën, dan geschiedt het verspreiden op dezelfde commando's en op dezelfde wijze als in 41, met uitzondering dat de commandant der voorste groep het commandovoorwaarts niet uitspreekt, vóór dtit de achterste groep op gelijke hoogte met dc voorste gekomen is. 43. Marcheert de sectie uit de flank, dan is de voorste groep altijd de groep van directie. De onderwijzer doet nu geen algemeen commando, maar waarschuwt de groepscommandanten bij opvolging naar welke zijde zij hunne 1. r^-jVERSPREIDEN, 2. VOORWAARTS.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 311