309 groepen moeten laten opmarcheeren, waarbij er steeds naar gestreefd moet worden 0111 op de kortste wijze de tirailleurlinie te formeeren. Het verspreiden in elke groep geschiedt volgens 37 de groeps commandant van de voorste groep commandeert echter eerst dan voorwaarts, als de achterste groep op gelijke hoogte met de voorste gekomen is. 44. Moot de sectie op de plaats zelve eene stelling innemen, dan waarschuwt de onderwijzer door het commando Op de rechter linkergroepuit de flankVerspreiden. De groepscommandanten komen voor het midden hunner groepen 1 rechter en commandeeren, die van de groep: Rechts n uit de flank verspreiden. De uitvoering in elke groep geschiedt als in 39. De benoemde groep is de groep van directiede andere groep moet voor het verkrijgen van het interval zorgen. 45. Het geweer wordt ongedwongen omlaag in de rechter- of linkerhand^ onder den arm of over den schouder gedragen. de bewegingen der tiraillkurlinie 46. De bewogingen der tirailleurs geschieden naar de grondregels in 2 10 voorgeschreven. Bij de bewegingen buiten het bereik van het vijandelijk geweervuur komt het hoofdzakelijk aan op het bewaren van het verband 011 de richting in algemeenen zin. Elke groep onderhoudt die naar den man, op wien de groep verspreid word. Mocht het eene enkele maal noodig zijn, dat de oorspronkelijk aangenomen zijde van directie worde ver anderd, of dat de manschappen aan het onderhouden van de richting- worden herinnerd, dan commandeert de groepscommandant: 7 Rechts. Guide ^-7—, Links. Bij de bewegingen binnen het werkzame geweervuur des vijands moet bovendien gebruik worden gemaakt van de dekkende voorwerpen, Links

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 312