310 die het terrein oplevert, naar de grondregels in 1017 voorge schreven. 47. Eene beweging naar de zijde van .den vijand wordt aan gevangen op het commando van den onderwijzer hetzij de linie stilstaatin positie ligtschuins of- uit de flank mar- cheert, of retireert. 48. Eene terugtrekkende beweging, dat isnaar de zijde van de reservewordt aangevangen op het commando van den onderwijzer hetzij de linie stilstaat, in positie ligt, schuins of uit de flank mar cheert, of avanceert. 49. Om do tirailleurlinie soms buiten de rooilijn van 's vijands geschutvuur te brengen, of om eene geringe verandering van directie uit te voeren, commandeert de ouderwijzer: De tirailleurs nemen den marsch in de bevolen strekking aan. 50. Om de tirailleurlinie, die in positie of in beweging is, den marsch uit de flank te doen aannemen, commandeert de onderwijzer: Rechts (Links) uit de flank. De tirailleurs maken de bevolen wending en onderhouden geduren de den flaukmarsch cl en onderlingen afstand naar de zijdewaarheen - gemarcheerd wordt. 51. Moet eene uit de flank marcheerende tirailleurlinie van marschrichting veranderen, dan commandeert de onderwijzer: Met rotten rechts (links). De tirailleurs veranderen bij opvolging op dezelfde plaats van di rectie. 52. Om de marcheerende linie te doen halt houden, commandeert de onderwijzer De tirailleurs maken halt en front naar den vijandonverschillig in welke richting zij te voren marcheerden. Ieder tirailleur moet zich op zijne plaats zoo goed mogelijk dekken en een steunpunt voor zijn geweer zoeken. De onderwijzer laat de tirail leurlinie bij voorkeur achter een dekkend terreinvoorwerp halt houden. AVANCEEREN, RETIRE EREN, SCHUINS RECHTS (LINKS.) HALT.

Indisch Militair Tijdschrift | 1879 | | pagina 313